Za půl roku ani jedna kancelář

Praha - V Praze se prozatím letos nezačala stavět žádná administrativní budova. Důvodem je nedostatek nájemníků, píše úterní vydání pražského Deníku.

Přidejte svůj názor

Projekty jsou podle Deníku připraveny. Developeři však nemají dostatek dopředu nasmlouvaných nájemníků, aby mohli dostat od banky úvěr a začít stavět.

"Spekulativní výstavba je teď pozastavena. Banky většinou nepůjčí dřív, než pronajmou přibližně polovinu plochy plánovaného projektu. Od začátku roku se nezačal stavět ani jeden kancelářský objekt," uvedl pro Deník Ondřej Novotný z poradenské společnosti King Sturge.

Podle Jaromíra Smetany z poradenské společnosti DTZ se může stát, že kvůli letošnímu zastavení výstavby v průběhu následujících dvou let prudce stoupne cena nájemného za kancelářské prostory.

Do konce roku by měla být zahájena výstavba několika projektů kancelářských budov. Přesto je však již nyní jasné, že nově dokončených kanceláří bude nejméně o pětinu méně, než minulý rok.

Témata: administrativa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama