Manažerům klesá plat a mizí bonusy

Praha - Krize výrazně změnila trh práce v Česku. Personalisté se shodují, že manažeři jsou nyní ochotni přijmout práci bez bonusů i pracovat za nižší plat.

Přidejte svůj názor

371

Na trhu také ubyly některé pozice, například v marketingu.

„V oblasti nejvyšších marketingových pozic jsme zaznamenali výrazný propad poptávky. Dále vidíme výrazné zpomalení pohybu manažerů na nejvyšších pozicích - u top manažerů sledujeme velkou opatrnost při změně zaměstnání,“ popisuje situaci na trhu manažer poradenské firmy Robert Half International Aleš Křížek.

Střední manažeři v marketingu jsou podle něj ochotni nastoupit do nové práce za výrazně nižší mzdu, než měli dříve. Z výzkumu poradenské společnosti Korn/Ferry, který má deník E15 k dispozici, také vyplývá, že na trhu chybí talentovaní lidé s řídícími schopnostmi. V Česku jejich absenci vnímá sedmdesát procent respondentů.

Šéfka české pobočky Korn/Ferry Alice Punch říká, že nejvíce poptáváni jsou manažeři, kteří umějí řídit v době nejistého trhu a vzít na sebe riziko. Manažeři obecně podle ní museli jít dolů s požadavky. „Teď je potřeba být praktický a flexibilní - vzít třeba projektovou práci nebo pozici s menší zodpovědností. Platově je třeba se také přizpůsobit. Platy nyní nerostou. Většina lidí je ráda, že má práci,“ dodává Punch.

Dalším jevem, který je na trhu patrný, je snižování bonusů nebo jejich rušení. V některých firmách se snižují i platy. „Někteří manažeři si dobrovolně snížili platy, aby o místo nepřišli,“ dodává Punch.

Témata: krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama