Manažerům klesá plat a mizí bonusy

Praha - Krize výrazně změnila trh práce v Česku. Personalisté se shodují, že manažeři jsou nyní ochotni přijmout práci bez bonusů i pracovat za nižší plat.

Přidejte svůj názor

371

Na trhu také ubyly některé pozice, například v marketingu.

„V oblasti nejvyšších marketingových pozic jsme zaznamenali výrazný propad poptávky. Dále vidíme výrazné zpomalení pohybu manažerů na nejvyšších pozicích - u top manažerů sledujeme velkou opatrnost při změně zaměstnání,“ popisuje situaci na trhu manažer poradenské firmy Robert Half International Aleš Křížek.

Střední manažeři v marketingu jsou podle něj ochotni nastoupit do nové práce za výrazně nižší mzdu, než měli dříve. Z výzkumu poradenské společnosti Korn/Ferry, který má deník E15 k dispozici, také vyplývá, že na trhu chybí talentovaní lidé s řídícími schopnostmi. V Česku jejich absenci vnímá sedmdesát procent respondentů.

Šéfka české pobočky Korn/Ferry Alice Punch říká, že nejvíce poptáváni jsou manažeři, kteří umějí řídit v době nejistého trhu a vzít na sebe riziko. Manažeři obecně podle ní museli jít dolů s požadavky. „Teď je potřeba být praktický a flexibilní - vzít třeba projektovou práci nebo pozici s menší zodpovědností. Platově je třeba se také přizpůsobit. Platy nyní nerostou. Většina lidí je ráda, že má práci,“ dodává Punch.

Dalším jevem, který je na trhu patrný, je snižování bonusů nebo jejich rušení. V některých firmách se snižují i platy. „Někteří manažeři si dobrovolně snížili platy, aby o místo nepřišli,“ dodává Punch.

Témata: krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama