Zájem o konsolidaci půjček prudce roste, hlásí banky

Praha - Finanční krize přinesla na bankovní trh rozvoj nového fenoménu – konsolidaci půjček. Banky, které produkt spojující více bankovních i nebankovních úvěrů do jednoho nabízejí, hlásí velký nárůst zájmu.

Přidejte svůj názor

„Lidé jsou obezřetnější, chtějí snížit své měsíční splátky dluhů,“ říká šéfka retailových úvěrů GE Money Bank Monika Kubovcová.

GE začala konsolidační úvěr nabízet jako první, a to před třemi lety. Nyní banka eviduje celkem 17 miliard korun konsolidovaných půjček. „Meziročně se zájem zvýšil zhruba o patnáct procent,“ řekla E15 Kubovcová. Na celkovém objemu spotřebitelských úvěrů se tyto půjčky podílejí skoro polovinou.

Prudký nárůst zájmu o konsolidace půjček registruje i Raiffeisenbank. „Na nově sjednaných spotřebitelských úvěrech se ty konsolidační letos podílejí jednou třetinou,“ uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň s tím, že od začátku roku banka zkonsolidovala úvěry za 600 milionů korun. Meziročně zájem o tyto půjčky podle něho vzrostl o 354 procent – banka je však začala nabízet až loni na jaře.

Tyto typy úvěrů nabízí ještě LBBW. Podle mluvčí Martiny Lambert je o konsolidační půjčky v bance zhruba stejný zájem jako o spotřebitelský úvěr.

Z velkých bank na trhu nabízí konsolidační úvěry jen Komerční banka. „Menší hráči se těmito úvěry snaží zvýšit podíl na trhu, velké banky takový boj rozpoutávat nemusejí,“ řekl jeden z bankéřů.

„Problém je v tom, že klienti si o konsolidaci úvěrů většinou žádají pozdě, až když už jsou v některém z existujících úvěrů v prodlení a mají záznam v registru,“ řekl šéf úvěrových obchodů Komerční banky Josef Kunčara.

Témata: banky | půjčky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama