LOM opraví vrtulníky pro NATO a EU

Praha - České firmy leteckého a obranného průmyslu mají nadosah zakázku za několik miliard korun.

Přidejte svůj názor

Velmi pravděpodobně získají klíčový podíl na velkém mezinárodním projektu NATO a Evropské unie, které naléhavě potřebují 50 až 60 transportních vrtulníků pro vojenské a humanitární mise. Od vstupu země do těchto organizací by šlo o historicky největší a nejprestižnější zakázku. „Předpokládáme, že závěrem letošního roku už budou některé kontrakty podepsány a práce se začnou intenzivně rozbíhat,“ řekl E15 ředitel státního podniku LOM Praha Jindřich Ploch.

Firma stoprocentně vlastněná ministerstvem obrany se specializuje právě na generální opravy a celkové modernizace dopravních a bojových helikoptér. A protože NATO a EU nepožadují jen helikoptéry, ale i posádky, může nabídnout své výcvikové středisko s roční kapacitou až pět tisíc letových hodin. Kromě LOM by se na zakázce podílela i desítka jeho českých subdodavatelských firem, jako například Aero Vodochody, Quitner a Schimek nebo Speel Praha.

V opravách vrtulníků má Česko dobré jméno. Třeba loni LOM s finanční podporou USA opravil 12 strojů typu Mi-17 a Mi-24 pro Afghánistán.

Témata: NATO | EU
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama