Peníze EU na internet půjdou na opravu kravínů

Praha - Z Bruselu přiteklo přes 800 milionů korun na financování rozvoje vysokorychlostního internetu na českém venkově. Jenomže se za ně místo toho budou například opravovat kravíny.

Přidejte svůj názor

Rozvoj internetu na venkově byla představa šéfa Evropské komise Josého Barrosa. Peníze však budou využity na modernizaci zemědělských a potravinářských podniků. Čili mimo jiné na opravy střech kravínů nebo na rozvoj nových potravinářských technologií. Deníku to potvrdil první náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč.

Možnost přesměrovat peníze na potřebné věci podle uvážení jednotlivých členských zemí nebyla původně v plánu. "Zařídilo" to až české předsednictví během jarního vyjednávání. V balíčku, který Brusel připravil jako reakci na hospodářskou krizi bylo pro celou unii přichystáno jeden a půl miliardy eur. Během březnových jednání o přijatelném kompromisu se sice částka snížila na miliardu, ale uvolnila jednotlivých členským zemím ruce ve využití těchto prostředků, píší Lidové noviny.

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer chtěl část "internetových" peněz skutečně použít na připojení malých obcí. Po pádu vlády to ale podle Lidových novin vypadá, že nakonec na rozvoj internetu nepůjde ani haléř. Drtivá většina peněz by tedy měla jít do modernizace podniků a na investice do potravinářských technologií. Zhruba 150 milionů však půjde na pozemkové úpravy, jako jsou například stavby protipovodňových opatření.

Témata: internet | EU
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama