Peníze EU na internet půjdou na opravu kravínů

Praha - Z Bruselu přiteklo přes 800 milionů korun na financování rozvoje vysokorychlostního internetu na českém venkově. Jenomže se za ně místo toho budou například opravovat kravíny.

Přidejte svůj názor

Rozvoj internetu na venkově byla představa šéfa Evropské komise Josého Barrosa. Peníze však budou využity na modernizaci zemědělských a potravinářských podniků. Čili mimo jiné na opravy střech kravínů nebo na rozvoj nových potravinářských technologií. Deníku to potvrdil první náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč.

Možnost přesměrovat peníze na potřebné věci podle uvážení jednotlivých členských zemí nebyla původně v plánu. "Zařídilo" to až české předsednictví během jarního vyjednávání. V balíčku, který Brusel připravil jako reakci na hospodářskou krizi bylo pro celou unii přichystáno jeden a půl miliardy eur. Během březnových jednání o přijatelném kompromisu se sice částka snížila na miliardu, ale uvolnila jednotlivých členským zemím ruce ve využití těchto prostředků, píší Lidové noviny.

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer chtěl část "internetových" peněz skutečně použít na připojení malých obcí. Po pádu vlády to ale podle Lidových novin vypadá, že nakonec na rozvoj internetu nepůjde ani haléř. Drtivá většina peněz by tedy měla jít do modernizace podniků a na investice do potravinářských technologií. Zhruba 150 milionů však půjde na pozemkové úpravy, jako jsou například stavby protipovodňových opatření.

Témata: internet | EU
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Česku hrozí žaloba. Německý správce chce zpátky naftu za miliardu korun

11.12.2017 12:54 Praha - Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen chce od Česka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama