Peníze EU na internet půjdou na opravu kravínů

Praha - Z Bruselu přiteklo přes 800 milionů korun na financování rozvoje vysokorychlostního internetu na českém venkově. Jenomže se za ně místo toho budou například opravovat kravíny.

Přidejte svůj názor

Rozvoj internetu na venkově byla představa šéfa Evropské komise Josého Barrosa. Peníze však budou využity na modernizaci zemědělských a potravinářských podniků. Čili mimo jiné na opravy střech kravínů nebo na rozvoj nových potravinářských technologií. Deníku to potvrdil první náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč.

Možnost přesměrovat peníze na potřebné věci podle uvážení jednotlivých členských zemí nebyla původně v plánu. "Zařídilo" to až české předsednictví během jarního vyjednávání. V balíčku, který Brusel připravil jako reakci na hospodářskou krizi bylo pro celou unii přichystáno jeden a půl miliardy eur. Během březnových jednání o přijatelném kompromisu se sice částka snížila na miliardu, ale uvolnila jednotlivých členským zemím ruce ve využití těchto prostředků, píší Lidové noviny.

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer chtěl část "internetových" peněz skutečně použít na připojení malých obcí. Po pádu vlády to ale podle Lidových novin vypadá, že nakonec na rozvoj internetu nepůjde ani haléř. Drtivá většina peněz by tedy měla jít do modernizace podniků a na investice do potravinářských technologií. Zhruba 150 milionů však půjde na pozemkové úpravy, jako jsou například stavby protipovodňových opatření.

Témata: internet | EU
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 12:09 Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA dnes odpoledne vyhlásí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama