Firmy se zbavují hlavně mladých lidí

Praha - Počet uchazečů o zaměstnání vzrostl oproti loňskému roku o více než polovinu. Nejvíce přitom na krizi doplácejí mladí lidé mezi 20 a 25 lety, tedy právě těch, kterých se firmy nejvíce zbavují.

Přidejte svůj názor

Za první čtvrtletí letošního roku se v této věkové skupině přihlásilo na úřadech práce na 60 tisíc osob. To je téměř 40procentní nárůst.

Firmy se také daleko více zbavují mužů než žen. Doposud přitom mezi nezaměstnanými převažovaly ženy. "Zastoupení mužů v evidenci je ale v letošním roce v průměru více než 51procentní," řekla mluvčí ministerstva práce Štěpánka Filipová.

Důvod je jednoduchý. Práce totiž ubývá hlavně v oborech, kde je zastoupení mužů nejvyšší. Tedy například v kovozpracovatelském průmyslu, dopravě či automobilovém průmyslu.

A krize zdaleka nekončí. Ministerstvo předpokládá, že na konci roku bude bez práce devět procent populace. Proto chystá speciální program, který by měl pomoci lidem ve výpovědní lhůtě najít nové zaměstnání.

Témata: nezaměstnanost | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama