Firmy se zbavují hlavně mladých lidí

Praha - Počet uchazečů o zaměstnání vzrostl oproti loňskému roku o více než polovinu. Nejvíce přitom na krizi doplácejí mladí lidé mezi 20 a 25 lety, tedy právě těch, kterých se firmy nejvíce zbavují.

Přidejte svůj názor

Za první čtvrtletí letošního roku se v této věkové skupině přihlásilo na úřadech práce na 60 tisíc osob. To je téměř 40procentní nárůst.

Firmy se také daleko více zbavují mužů než žen. Doposud přitom mezi nezaměstnanými převažovaly ženy. "Zastoupení mužů v evidenci je ale v letošním roce v průměru více než 51procentní," řekla mluvčí ministerstva práce Štěpánka Filipová.

Důvod je jednoduchý. Práce totiž ubývá hlavně v oborech, kde je zastoupení mužů nejvyšší. Tedy například v kovozpracovatelském průmyslu, dopravě či automobilovém průmyslu.

A krize zdaleka nekončí. Ministerstvo předpokládá, že na konci roku bude bez práce devět procent populace. Proto chystá speciální program, který by měl pomoci lidem ve výpovědní lhůtě najít nové zaměstnání.

Témata: nezaměstnanost | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama