Václav Fischer se po svém třetím krachu chce vrátit do Německa

Praha - Bývalý senátor a obchodní ředitel cestovní kanceláře Tomi Tour Václav Fischer v úterý opět zopakoval, že za krachem společnosti stála hlavně mediální kampaň a nesolidnost obchodních partnerů, kteří požadovali platby za své služby předem. Fischer to řekl v Impulsech Václava Moravce na rádiu Impuls.

Přidejte svůj názor

Fischer také ubezpečil všechny poškozené klienty cestovky, že své peníze za zájezdy, na něž neodjeli, dostanou zpět v plné výši. Reagoval tak na vyjádření odborníka na cestovní ruch Jaromíra Beránka, který rádiu Impuls řekl, že cestovní kancelář měla pojištěnu pouze jednu třetinu svých tržeb, a tak lidé nemohou doufat, že se jim celý obnos vrátí.

"Měli jsme kancelář pojištěnu na 234 milionů korun a škoda bude zcela jistě daleko nižší," řekl Fischer.

Podnikatel kritizoval také výrok ministra vnitra Martina Pecinu, který tvrdí, že je potřeba člověka, který třikrát zkrachoval, pořádně prověřit. "Je naprosto nepřiměřené, že zde jde o jasný politický tlak a politické zadání nějakým způsobem tuto věc prošetřovat. To považuji v demokratickém státě, ve státě Evropské unie, o to více, že já osobně jsem německý státní občan, za naprosto nepřijatelné a nepřípustné," řekl doslova Fišer.

Václav Fischer se v současnosti podle svých slov chce vrátit do Německa, Tomi Tour je totiž německá cestovka a v Česku měla svou pobočku. "Je to velmi pravděpodobné, až skoro jisté. Obávám se, že cokoliv bych v Česku dělal, kdekoliv bych ukázal svoji tvář, vždy by se ti lidé dostali kvůli mně do problémů, " řekl Fischer.

Jaké činnosti se německá Tomi Tour hodlá dále věnovat, podle Fischera zatím není jisté. "Určitě to ale nebude cestovní ruch," dodal bývalý senátor.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama