Václav Fischer se po svém třetím krachu chce vrátit do Německa

Praha - Bývalý senátor a obchodní ředitel cestovní kanceláře Tomi Tour Václav Fischer v úterý opět zopakoval, že za krachem společnosti stála hlavně mediální kampaň a nesolidnost obchodních partnerů, kteří požadovali platby za své služby předem. Fischer to řekl v Impulsech Václava Moravce na rádiu Impuls.

Přidejte svůj názor

Fischer také ubezpečil všechny poškozené klienty cestovky, že své peníze za zájezdy, na něž neodjeli, dostanou zpět v plné výši. Reagoval tak na vyjádření odborníka na cestovní ruch Jaromíra Beránka, který rádiu Impuls řekl, že cestovní kancelář měla pojištěnu pouze jednu třetinu svých tržeb, a tak lidé nemohou doufat, že se jim celý obnos vrátí.

"Měli jsme kancelář pojištěnu na 234 milionů korun a škoda bude zcela jistě daleko nižší," řekl Fischer.

Podnikatel kritizoval také výrok ministra vnitra Martina Pecinu, který tvrdí, že je potřeba člověka, který třikrát zkrachoval, pořádně prověřit. "Je naprosto nepřiměřené, že zde jde o jasný politický tlak a politické zadání nějakým způsobem tuto věc prošetřovat. To považuji v demokratickém státě, ve státě Evropské unie, o to více, že já osobně jsem německý státní občan, za naprosto nepřijatelné a nepřípustné," řekl doslova Fišer.

Václav Fischer se v současnosti podle svých slov chce vrátit do Německa, Tomi Tour je totiž německá cestovka a v Česku měla svou pobočku. "Je to velmi pravděpodobné, až skoro jisté. Obávám se, že cokoliv bych v Česku dělal, kdekoliv bych ukázal svoji tvář, vždy by se ti lidé dostali kvůli mně do problémů, " řekl Fischer.

Jaké činnosti se německá Tomi Tour hodlá dále věnovat, podle Fischera zatím není jisté. "Určitě to ale nebude cestovní ruch," dodal bývalý senátor.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama