Stavební povolení až za 5 000 Kč

Praha - Stavební povolení pro stavbu rodinného domku by mohlo podražit ze současných tří set korun až na pět tisíc. Takový návrh leží na ministerstvu pro místní rozvoj.

Přidejte svůj názor

Zvýšení poplatku, který stavitelé hradí stavebnímu úřadu, podporují i města a obce, které na provozu těchto úřadů výrazně prodělávají. "Samotný poplatek za povolení je navíc ve srovnání třeba s projektovou dokumentací zanedbatelná položka," řekl deníku Pavel Drahovzal z právního oddělení Svazu měst a obcí.

Radnice trápí prodělečné stavební úřady už dlouhá léta. Na příští rok si u ministra financí Eduarda Janoty vyjednaly alespoň příslib dvoumiliardové dotace, která by měla částečně pokrýt jejich náklady s úředničinou, kterou obce vykonávají za stát. Zcela spokojeni by podle MF DNES starostové byli se čtyřmiliardovým příspěvkem.

"Úvahám o zdražení stavebních povolení se nebráním. Tuto otázku bude ale řešit stejně až vláda, která vzejde z podzimních voleb," cituje MF DNES ministra Janotu.

Témata: Stavebnictví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama