Stavební povolení až za 5 000 Kč

Praha - Stavební povolení pro stavbu rodinného domku by mohlo podražit ze současných tří set korun až na pět tisíc. Takový návrh leží na ministerstvu pro místní rozvoj.

Přidejte svůj názor

Zvýšení poplatku, který stavitelé hradí stavebnímu úřadu, podporují i města a obce, které na provozu těchto úřadů výrazně prodělávají. "Samotný poplatek za povolení je navíc ve srovnání třeba s projektovou dokumentací zanedbatelná položka," řekl deníku Pavel Drahovzal z právního oddělení Svazu měst a obcí.

Radnice trápí prodělečné stavební úřady už dlouhá léta. Na příští rok si u ministra financí Eduarda Janoty vyjednaly alespoň příslib dvoumiliardové dotace, která by měla částečně pokrýt jejich náklady s úředničinou, kterou obce vykonávají za stát. Zcela spokojeni by podle MF DNES starostové byli se čtyřmiliardovým příspěvkem.

"Úvahám o zdražení stavebních povolení se nebráním. Tuto otázku bude ale řešit stejně až vláda, která vzejde z podzimních voleb," cituje MF DNES ministra Janotu.

Témata: Stavebnictví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama