Pivaři letos pijí méně, v Česku i celé Evropě

Praha - O více než šest procent už letos klesla produkce českých pivovarů oproti loňskému roku. Potvrzují to první odhady Českého svazu pivovarů a sladoven.

Přidejte svůj názor

Na špatných výsledcích prvního pololetí se podle odborníků podepsalo především chladnější počasí na jaře. "Ubylo i zahraničních návštěvníků," připomíná další příčinu šéf svazu Jan Veselý. Jednička domácího trhu Plzeňský Prazdroj své pololetní výsledky nezveřejňuje. Jeho majitel, nadnárodní skupina SABMiller ovšem za letošní druhé čtvrtletí přiznává sedmiprocentní pokles odbytu na evropských trzích. Problémy má vedle Česka i v Polsku, uvádí list.

"Zpomalení globální ekonomiky pořád ještě snižuje poptávku spotřebitelů," prohlásil podle novin ředitel skupiny Graham Mackay. SABMiller, který je světovou dvojkou v oboru, si ztráty v Evropě aspoň kompenzoval růstem odbytu v Africe a Asii.

Nižší spotřebu hlásí i největší pivní trh v Evropě. Prodej piva v Německu ze letošní první pololetí klesl o čtyři a půl procenta, na nejnižší úroveň od znovusjednocení země v roce 1991. Příčinou je vedle počasí i stárnutí populace nebo zákaz kouření v restauracích, píší Hospodářské noviny.

Témata: pivovary
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama