ČSA propustí do března příštího roku až 860 lidí

Praha - České aerolinie (ČSA) propustí do března 2010 až 860 zaměstnanců a informovat by o tom měly Úřad práce v Praze 6. Jak potvrdil dobře informovaný zdroj, příslušný dopis by měl být úřadu odeslán nejpozději ve středu tento týden.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"O dopisu na úřad práce se jednalo na dnešním jednání vedení podniku se zástupci odborářů," řekl Mediafaxu zdroj, který si nepřál být jmenován s tím, že příslušný dopis bude odeslán v úterý, nejpozději ve středu.

Zaslání informačního dopisu úřadu práce je standardní krok, který vyplývá ze Zákoníku práce. K hromadnému propouštění může firma přistoupit nejdříve 30 dní poté, co tímto způsobem informuje příslušný úřad práce.

Jednání vedení podniku s odborovými organizacemi potvrdila i mluvčí ČSA Hana Hejsková. "V nejbližších dnech budou probíhat jednání s každou z odborových organizací s cílem najít způsob, jak zmírnit dopady do sociální oblasti. Optimalizace lidských zdrojů se týká všech útvarů napříč společností. Redukce počtu zaměstnanců by měla probíhat postupně v období od září 2009 do března 2010 v závislosti na snižování kapacity a výkonu společnosti," uvedla mluvčí ČSA.

"Současná ekonomická krize, která výrazně snížila poptávku po letecké přepravě a vyžádala si redukci kapacity i výkonu všech leteckých společností, logicky přináší také nižší potřebu pracovních sil v odvětví. Propad výnosů pokračuje oproti původním předpokladům i v letní sezóně, trh se nadále zmenšuje," řekla Hejsková. "Vedle řady úsporných opatření a hledání dalších cest ke stimulaci výnosů budou také České aerolinie nuceny snížit kapacitu a v této souvislosti realizovat další úspory i v oblasti personálních nákladů," vysvětlila dále důvody propouštění.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama