ČSA propustí do března příštího roku až 860 lidí

Praha - České aerolinie (ČSA) propustí do března 2010 až 860 zaměstnanců a informovat by o tom měly Úřad práce v Praze 6. Jak potvrdil dobře informovaný zdroj, příslušný dopis by měl být úřadu odeslán nejpozději ve středu tento týden.

Přidejte svůj názor

ČSA propustí do března příštího roku až 860 lidí - anotační foto

"O dopisu na úřad práce se jednalo na dnešním jednání vedení podniku se zástupci odborářů," řekl Mediafaxu zdroj, který si nepřál být jmenován s tím, že příslušný dopis bude odeslán v úterý, nejpozději ve středu.

Zaslání informačního dopisu úřadu práce je standardní krok, který vyplývá ze Zákoníku práce. K hromadnému propouštění může firma přistoupit nejdříve 30 dní poté, co tímto způsobem informuje příslušný úřad práce.

Jednání vedení podniku s odborovými organizacemi potvrdila i mluvčí ČSA Hana Hejsková. "V nejbližších dnech budou probíhat jednání s každou z odborových organizací s cílem najít způsob, jak zmírnit dopady do sociální oblasti. Optimalizace lidských zdrojů se týká všech útvarů napříč společností. Redukce počtu zaměstnanců by měla probíhat postupně v období od září 2009 do března 2010 v závislosti na snižování kapacity a výkonu společnosti," uvedla mluvčí ČSA.

"Současná ekonomická krize, která výrazně snížila poptávku po letecké přepravě a vyžádala si redukci kapacity i výkonu všech leteckých společností, logicky přináší také nižší potřebu pracovních sil v odvětví. Propad výnosů pokračuje oproti původním předpokladům i v letní sezóně, trh se nadále zmenšuje," řekla Hejsková. "Vedle řady úsporných opatření a hledání dalších cest ke stimulaci výnosů budou také České aerolinie nuceny snížit kapacitu a v této souvislosti realizovat další úspory i v oblasti personálních nákladů," vysvětlila dále důvody propouštění.

Témata:
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ČSA propustí do března příštího roku až 860 lidí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě - anotační foto

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě

25.03.2017 10:24 Brusel - Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře…

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte - anotační foto

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte

24.03.2017 17:38 Praha - Rodiče nejčastěji ukončují rodičovskou mezi druhými a třetími narozeninami dítěte. Udělaly…

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala souhlas - anotační foto

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala…

24.03.2017 16:33 Aktualizováno Washington - Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa vydala souhlas s výstavbou sporného…

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019 - anotační foto

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019

24.03.2017 13:36 Aktualizováno Berlín - Řidiči osobních aut budou muset od roku 2019 platit za jízdu na německých dálnicích. O…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama