Lloyd’s navzdory krizi míří na český trh

Praha - Čeští zákazníci budou mít brzy možnost koupit si luxusní pojistky podobně jako holywoodské celebrity či světoznámí sportovci. Podle úterních informací E15 britská pojišťovna Lloyd’s, která se na exkluzivní pojistky specializuje, spolu s právníky finalizuje vstup na český trh.

Přidejte svůj názor

Lloyd’s oznámila úmysl otevřít v Česku pobočku už loni, plány se ale o rok protáhly. Důvodem kromě krize je složitost právní formy podnikání této pojišťovny; ta totiž není klasickým ústavem, ale spíše pojistným trhem a přímým upisovatelem.

Půdu pro vstup Lloyd’s připravuje česká pobočka londýnské právní kanceláře Lovells, se kterou ústav celosvětově dlouhodobě spolupracuje. Čeští právníci věc nekomentují. „Mezi naše klienty patří významné mezinárodní pojišťovací společnosti, obchodní záměry kterékoli z nich však nemůžeme žádným způsobem komentovat,“ uvedl partner Lovells Pavel Skopový. Ani centrála Lloyd’s nebyla moc sdílná. „V současné době sledujeme možnosti expanze na středo-a východoevropský trh,“ uvedl mluvčí Lloyd’s Bart Nash.

Podle Lloyd’s by začátkem října měl do Česka přijet šéf celé instituce, bývalý starosta Londýna Lord Peter Levene. Čeští pojistní makléři se na vstup Lloyd’s do Česka těší. „Na trhu přibude další konkurence, vznikne nové upisovací centrum, které bude určovat ceny,“ řekl šéf Asociace pojistných makléřů Zdeněk Voharčík.

Témata: pojišťovny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama