Lloyd’s navzdory krizi míří na český trh

Praha - Čeští zákazníci budou mít brzy možnost koupit si luxusní pojistky podobně jako holywoodské celebrity či světoznámí sportovci. Podle úterních informací E15 britská pojišťovna Lloyd’s, která se na exkluzivní pojistky specializuje, spolu s právníky finalizuje vstup na český trh.

Přidejte svůj názor

Lloyd’s oznámila úmysl otevřít v Česku pobočku už loni, plány se ale o rok protáhly. Důvodem kromě krize je složitost právní formy podnikání této pojišťovny; ta totiž není klasickým ústavem, ale spíše pojistným trhem a přímým upisovatelem.

Půdu pro vstup Lloyd’s připravuje česká pobočka londýnské právní kanceláře Lovells, se kterou ústav celosvětově dlouhodobě spolupracuje. Čeští právníci věc nekomentují. „Mezi naše klienty patří významné mezinárodní pojišťovací společnosti, obchodní záměry kterékoli z nich však nemůžeme žádným způsobem komentovat,“ uvedl partner Lovells Pavel Skopový. Ani centrála Lloyd’s nebyla moc sdílná. „V současné době sledujeme možnosti expanze na středo-a východoevropský trh,“ uvedl mluvčí Lloyd’s Bart Nash.

Podle Lloyd’s by začátkem října měl do Česka přijet šéf celé instituce, bývalý starosta Londýna Lord Peter Levene. Čeští pojistní makléři se na vstup Lloyd’s do Česka těší. „Na trhu přibude další konkurence, vznikne nové upisovací centrum, které bude určovat ceny,“ řekl šéf Asociace pojistných makléřů Zdeněk Voharčík.

Témata: pojišťovny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama