Lloyd’s navzdory krizi míří na český trh

Praha - Čeští zákazníci budou mít brzy možnost koupit si luxusní pojistky podobně jako holywoodské celebrity či světoznámí sportovci. Podle úterních informací E15 britská pojišťovna Lloyd’s, která se na exkluzivní pojistky specializuje, spolu s právníky finalizuje vstup na český trh.

Přidejte svůj názor

Lloyd’s oznámila úmysl otevřít v Česku pobočku už loni, plány se ale o rok protáhly. Důvodem kromě krize je složitost právní formy podnikání této pojišťovny; ta totiž není klasickým ústavem, ale spíše pojistným trhem a přímým upisovatelem.

Půdu pro vstup Lloyd’s připravuje česká pobočka londýnské právní kanceláře Lovells, se kterou ústav celosvětově dlouhodobě spolupracuje. Čeští právníci věc nekomentují. „Mezi naše klienty patří významné mezinárodní pojišťovací společnosti, obchodní záměry kterékoli z nich však nemůžeme žádným způsobem komentovat,“ uvedl partner Lovells Pavel Skopový. Ani centrála Lloyd’s nebyla moc sdílná. „V současné době sledujeme možnosti expanze na středo-a východoevropský trh,“ uvedl mluvčí Lloyd’s Bart Nash.

Podle Lloyd’s by začátkem října měl do Česka přijet šéf celé instituce, bývalý starosta Londýna Lord Peter Levene. Čeští pojistní makléři se na vstup Lloyd’s do Česka těší. „Na trhu přibude další konkurence, vznikne nové upisovací centrum, které bude určovat ceny,“ řekl šéf Asociace pojistných makléřů Zdeněk Voharčík.

Témata: pojišťovny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama