Na Bruntálsku je druhá nejvyšší nezaměstnanost v republice

Bruntál - Nejvyšší nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji je v okrese Bruntál. V České republice už je na tom hůře jen Mostecko, řekl v pondělí ředitel Úřadu práce v Bruntále Milan Horna.

Přidejte svůj názor

371

"K poslednímu únoru jsme měli nezaměstnanost 13,6 procenta, za uplynulé dva týdny už vyskočila na 14,5 procenta," řekl Horna. Podle něj se začíná měnit struktura lidí, kteří se ocitají v evidenci úřadu práce. Původně šlo hlavně o nekvalifikované síly, nyní jsou to i vyučení a také absolventi středních škol, hlavně gymnázií. Od prosince navíc přibylo v evidenci 200 živnostníků, kteří vzdali podnikání. Zhruba 400 lidí se dotkne hromadné propouštění, ale hlásit se na úřad práce chodí lidé i z dalších firem. "Na přelomu roku přibývalo hlavně nezaměstnaných žen, teď je to tak půl na půl," uvedl Horna, který se obává, že míra nezaměstnanosti na Bruntálsku se velmi rychle přehoupne přes patnáct procent.


„Zmírnění můžeme očekávat jen se začátkem sezonních prací v zemědělství a snad i ve stavebnictví. Náš okres si tradičně hodně pomáhal také veřejně prospěšnými pracemi. Bohužel jsme na ně pro letošní a příští rok dostali jen 32 milionů korun, potřebovali bychom o 10 milionů více. Rozdíl v potřebách a poskytnutých financích na veřejně prospěšné práce jsme každoročně pokrývali z peněz na jiné položky, ale teď je situace tak napjatá, že finance není odkud přesunout," řekl Horna a dodal, že úřad už poslal žádost o navýšení částky na veřejně prospěšné práce na příslušné ministerstvo.

Témata: nezaměstnanost | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama