Na Bruntálsku je druhá nejvyšší nezaměstnanost v republice

Bruntál - Nejvyšší nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji je v okrese Bruntál. V České republice už je na tom hůře jen Mostecko, řekl v pondělí ředitel Úřadu práce v Bruntále Milan Horna.

Přidejte svůj názor

371

"K poslednímu únoru jsme měli nezaměstnanost 13,6 procenta, za uplynulé dva týdny už vyskočila na 14,5 procenta," řekl Horna. Podle něj se začíná měnit struktura lidí, kteří se ocitají v evidenci úřadu práce. Původně šlo hlavně o nekvalifikované síly, nyní jsou to i vyučení a také absolventi středních škol, hlavně gymnázií. Od prosince navíc přibylo v evidenci 200 živnostníků, kteří vzdali podnikání. Zhruba 400 lidí se dotkne hromadné propouštění, ale hlásit se na úřad práce chodí lidé i z dalších firem. "Na přelomu roku přibývalo hlavně nezaměstnaných žen, teď je to tak půl na půl," uvedl Horna, který se obává, že míra nezaměstnanosti na Bruntálsku se velmi rychle přehoupne přes patnáct procent.


„Zmírnění můžeme očekávat jen se začátkem sezonních prací v zemědělství a snad i ve stavebnictví. Náš okres si tradičně hodně pomáhal také veřejně prospěšnými pracemi. Bohužel jsme na ně pro letošní a příští rok dostali jen 32 milionů korun, potřebovali bychom o 10 milionů více. Rozdíl v potřebách a poskytnutých financích na veřejně prospěšné práce jsme každoročně pokrývali z peněz na jiné položky, ale teď je situace tak napjatá, že finance není odkud přesunout," řekl Horna a dodal, že úřad už poslal žádost o navýšení částky na veřejně prospěšné práce na příslušné ministerstvo.

Témata: nezaměstnanost | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama