Ministerstvo se chystá zvýšit poplatky ve stavebním řízení

Praha - Ministerstvo se chystá zvýšit poplatky ve stavebním řízení. S navýšením správních poplatků počítá připravovaná novela zákona o správních poplatcích, o které v úterý informoval Martin Ayrer z ministerstva pro místní rozvoj.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"S ohledem na rostoucí náklady v souvislosti se zvýšením náročnosti územního a stavebního řízení je nutné provést valorizaci správních poplatků. Současný stav se ukázal jako dlouhodobě neúnosný. Dosavadní výše poplatků se pohybovala v rozmezí od tří set do tří tisíc korun, vzhledem k nárůstu agendy pro stavení úřady ale tyto sazby dnešním nákladům neodpovídají," zdůvodnil Ayrer, proč se poplatky budou zvyšovat.

Novela zákona počítá s tím, že vydání rozhodnutí o umístění stavby a o změně vlivu stavby na území u ostatních staveb by žadatele přišlo na 10 tisíc korun, o polovinu méně zaplatí ten, kdo místo tohoto rozhodnutí uzavře veřejnoprávní smlouvu. Za rozhodnutí o prodloužení doby platnosti územního rozhodnutí by se nově platila tisícovka, s vydáním písemného souhlasu s ohlášením staveb by byl spojen dvoutisícový poplatek a stavitel, který bude žádat o povolení výjimky z obecných požadavků na výstavbu, vytáhne z peněženky tisíc korun.

Norma požaduje také jednotný postup při výběru poplatků za vydání společného rozhodnutí.

Změny v zákoně konzultovali ministerští odborníci společně se svými kolegy z ministerstva financí, představiteli krajských úřadů, Svazu měst a obcí České republiky a dalšími profesními organizacemi. Konečná podoba novely by měla být známa letos v říjnu, kdy by také měla být předána k projednání vládě.

Témata: Stavebnictví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu, Topolánek…

24.07.2017 16:48 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama