Centropol Energy si stěžuje na praktiky E.ONu

Ústí nad Labem - Centropol Energy si stěžuje na praktiky E.ONu

Přidejte svůj názor

371

„Máme signály, že společnost E.ON se snaží komplikovat přechod svých zákazníků k naší společnosti. Podle našeho názoru při tom používá praktiky, které jsou v rozporu s rovným přístupem k zákazníkům a zřejmě i s platnými právními předpisy. Obrátili jsme se proto s podnětem na Energetický regulační úřad, aby celou věc prošetřil,“ řekl obchodní ředitel Centropol Energy Lukáš Pokrupa.

E.ON podle zprávy Centropolu nutí některé své zákazníky, kteří se rozhodli změnit svého dodavatele elektřiny, aby si na své náklady upravili doposud plně funkční odběrné místo. „E.ON to přitom zákazníkům zdůvodňuje právě jejich rozhodnutím změnit dodavatele elektřiny. To považujeme za diskriminační opatření významně ovlivňující rozhodování zákazníků. Proto chceme, aby se Energetický regulační úřad vyjádřil, zda tímto postupem E.ON nezneužívá svého dominantního postavení a nebrání svým konkurentům v řádném podnikání,“ uvedl Pokrupa. Dodal, že Centropol Energy předala Energetickému regulačnímu úřadu k prošetření podklady jak v elektronické, tak listinné podobě.

Centropol Energy se od začátku letošního roku výrazněji angažuje na zásobovacím území E.ONu. Podle Pokrupy může postup E.ONu souviset právě s výraznějšími aktivitami Centropolu na jižní Moravě a v jižních Čechách. „V letošním roce k nám přešly stovky zákazníků, šlo o školy, obce a malé či střední podniky. Na základě velkého zájmu zejména moravských zákazníků o změnu dodavatele elektřiny jsme otevřeli další pobočku v Brně. Domníváme se proto, že E.ON se snaží takovýmto postupem ostatní zákazníky odradit,“ uvedl Lukáš Pokrupa.

Témata: E.ON
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama