Centropol Energy si stěžuje na praktiky E.ONu

Ústí nad Labem - Centropol Energy si stěžuje na praktiky E.ONu

Přidejte svůj názor

371

„Máme signály, že společnost E.ON se snaží komplikovat přechod svých zákazníků k naší společnosti. Podle našeho názoru při tom používá praktiky, které jsou v rozporu s rovným přístupem k zákazníkům a zřejmě i s platnými právními předpisy. Obrátili jsme se proto s podnětem na Energetický regulační úřad, aby celou věc prošetřil,“ řekl obchodní ředitel Centropol Energy Lukáš Pokrupa.

E.ON podle zprávy Centropolu nutí některé své zákazníky, kteří se rozhodli změnit svého dodavatele elektřiny, aby si na své náklady upravili doposud plně funkční odběrné místo. „E.ON to přitom zákazníkům zdůvodňuje právě jejich rozhodnutím změnit dodavatele elektřiny. To považujeme za diskriminační opatření významně ovlivňující rozhodování zákazníků. Proto chceme, aby se Energetický regulační úřad vyjádřil, zda tímto postupem E.ON nezneužívá svého dominantního postavení a nebrání svým konkurentům v řádném podnikání,“ uvedl Pokrupa. Dodal, že Centropol Energy předala Energetickému regulačnímu úřadu k prošetření podklady jak v elektronické, tak listinné podobě.

Centropol Energy se od začátku letošního roku výrazněji angažuje na zásobovacím území E.ONu. Podle Pokrupy může postup E.ONu souviset právě s výraznějšími aktivitami Centropolu na jižní Moravě a v jižních Čechách. „V letošním roce k nám přešly stovky zákazníků, šlo o školy, obce a malé či střední podniky. Na základě velkého zájmu zejména moravských zákazníků o změnu dodavatele elektřiny jsme otevřeli další pobočku v Brně. Domníváme se proto, že E.ON se snaží takovýmto postupem ostatní zákazníky odradit,“ uvedl Lukáš Pokrupa.

Témata: E.ON
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama