Centropol Energy si stěžuje na praktiky E.ONu

Ústí nad Labem - Centropol Energy si stěžuje na praktiky E.ONu

Přidejte svůj názor

371

„Máme signály, že společnost E.ON se snaží komplikovat přechod svých zákazníků k naší společnosti. Podle našeho názoru při tom používá praktiky, které jsou v rozporu s rovným přístupem k zákazníkům a zřejmě i s platnými právními předpisy. Obrátili jsme se proto s podnětem na Energetický regulační úřad, aby celou věc prošetřil,“ řekl obchodní ředitel Centropol Energy Lukáš Pokrupa.

E.ON podle zprávy Centropolu nutí některé své zákazníky, kteří se rozhodli změnit svého dodavatele elektřiny, aby si na své náklady upravili doposud plně funkční odběrné místo. „E.ON to přitom zákazníkům zdůvodňuje právě jejich rozhodnutím změnit dodavatele elektřiny. To považujeme za diskriminační opatření významně ovlivňující rozhodování zákazníků. Proto chceme, aby se Energetický regulační úřad vyjádřil, zda tímto postupem E.ON nezneužívá svého dominantního postavení a nebrání svým konkurentům v řádném podnikání,“ uvedl Pokrupa. Dodal, že Centropol Energy předala Energetickému regulačnímu úřadu k prošetření podklady jak v elektronické, tak listinné podobě.

Centropol Energy se od začátku letošního roku výrazněji angažuje na zásobovacím území E.ONu. Podle Pokrupy může postup E.ONu souviset právě s výraznějšími aktivitami Centropolu na jižní Moravě a v jižních Čechách. „V letošním roce k nám přešly stovky zákazníků, šlo o školy, obce a malé či střední podniky. Na základě velkého zájmu zejména moravských zákazníků o změnu dodavatele elektřiny jsme otevřeli další pobočku v Brně. Domníváme se proto, že E.ON se snaží takovýmto postupem ostatní zákazníky odradit,“ uvedl Lukáš Pokrupa.

Témata: E.ON
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama