Nezaměstnanost je v Česku vysoká

Praha - Nezaměstnanost v České republice roste raketovým tempem, ale ještě není tak zle jako za hranicemi. Podle Evropského statistického úřadu (Eurostat) patří Česko ohledně zaměstnanosti stále k nadprůměrným zemím, píše ve svém sobotním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nejvíce práce je podle srovnání v rámci evropské sedmadvacítky v severských státech. Například v Nizozemsku, které je podle statistik Eurostatu nejlepší zemí, měly zaměstnání skoro tři čtvrtiny všech lidí ve věku 15 až 64 let. Podobně tomu tak je i v Dánsku či Švédsku.

Česká republice se takovou mírou zaměstnanosti pochlubit nemůže, zároveň ale není žádným outsiderem – v Evropě jí patří 11. nejlepší místo a o zhruba jedno procento je lepší než je průměr starého kontinentu.

Nejhůře pak na tom je Malta, Maďarsko a Rumunsko, které obsadily nejspodnější místa žebříčku, ale i Itálie, Polsko, Španělsko či Řecko.

Jak také ukázal dřívější průzkum, krizi nejvíce odnášejí muži než ženy. Úplným extrémem je Maďarsko, kde je bez práce na 40 procent mužů ve věku od 15 do 64 let. To je zhruba o 15 procent ví než v Česku.

Témata: nezaměstnanost
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama