Hotely v Praze čeká vlna krachů

Praha - Pražští hoteliéři začínají cítit dopady ekonomické krize čím dál tím palčivěji, a proto zlevňují, aby si udržely hosty, řada z nich až o polovinu. Kvůli úbytku hostů a zlevnění zaznamenali meziroční pokles tržeb na jeden pokoj v rozmezí 20 - 35 procent.

Přidejte svůj názor

Předseda asociace cestovních kanceláří Viliam Sivek, jemuž patří největší tuzemská síť hotelů EuroAgentur Hotels and Travel předpovídá krach 70 pražských hotelů. " Počkají si na silvestra, kdy přijíždí víc turistů, ale myslím si, že novou sezonu už nedožijí, " odhaduje Sivek a dodává, že sám zvažuje o zavření dvou hotelů.

Výše aktuálních cen za ubytování je přitom podmíněna zejména návštěvností, která podle agentury Czech Tourism meziročně poklesla až o 18 procent. " Situace je velmi tristní, v Praze se dá nyní koupit pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu i za padesát eur. Když z toho odečtete DPH, ubytovací poplatek, poplatky Ochrannému autorskému svazu, umělcům z Intergramu, platby za energie, prádelny, úklid, cenu snídaně a náklady na personál, tak budete pomalu doplácet, " řekl ředitel hotelu Perla Tomáš Startl.

Celkový pokles tržeb českých ubytovacích zařízení se za první pololetí vyšplhal podle Českého statistického úřadu na 16 procent. Nabídka převyšuje poptávku ve většině regionů již od loňského roku. Například v Praze funguje téměř 430 hotelů a celkem je ( včetně penzionů a ubytoven ) k dispozici 120 tisíc lůžek, což je více než ve Vídni. Přitom ubytovací kapacity v Praze neustále přibývají. Jen letos se " hotelový park " rozrostl již o tři nové hotely, Buddha bar, Sheraton a Park Inn Prague. Další trojka - Rocco Forte, Kings Court a Jurys Inn - by měla být otevřena ještě do konce letošního roku.

Témata: Hotely | krize
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hotely v Praze čeká vlna krachů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě - anotační foto

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě

25.03.2017 10:24 Brusel - Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře…

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte - anotační foto

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte

24.03.2017 17:38 Praha - Rodiče nejčastěji ukončují rodičovskou mezi druhými a třetími narozeninami dítěte. Udělaly…

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala souhlas - anotační foto

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala…

24.03.2017 16:33 Aktualizováno Washington - Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa vydala souhlas s výstavbou sporného…

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019 - anotační foto

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019

24.03.2017 13:36 Aktualizováno Berlín - Řidiči osobních aut budou muset od roku 2019 platit za jízdu na německých dálnicích. O…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama