Hotely v Praze čeká vlna krachů

Praha - Pražští hoteliéři začínají cítit dopady ekonomické krize čím dál tím palčivěji, a proto zlevňují, aby si udržely hosty, řada z nich až o polovinu. Kvůli úbytku hostů a zlevnění zaznamenali meziroční pokles tržeb na jeden pokoj v rozmezí 20 - 35 procent.

Přidejte svůj názor

Předseda asociace cestovních kanceláří Viliam Sivek, jemuž patří největší tuzemská síť hotelů EuroAgentur Hotels and Travel předpovídá krach 70 pražských hotelů. " Počkají si na silvestra, kdy přijíždí víc turistů, ale myslím si, že novou sezonu už nedožijí, " odhaduje Sivek a dodává, že sám zvažuje o zavření dvou hotelů.

Výše aktuálních cen za ubytování je přitom podmíněna zejména návštěvností, která podle agentury Czech Tourism meziročně poklesla až o 18 procent. " Situace je velmi tristní, v Praze se dá nyní koupit pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu i za padesát eur. Když z toho odečtete DPH, ubytovací poplatek, poplatky Ochrannému autorskému svazu, umělcům z Intergramu, platby za energie, prádelny, úklid, cenu snídaně a náklady na personál, tak budete pomalu doplácet, " řekl ředitel hotelu Perla Tomáš Startl.

Celkový pokles tržeb českých ubytovacích zařízení se za první pololetí vyšplhal podle Českého statistického úřadu na 16 procent. Nabídka převyšuje poptávku ve většině regionů již od loňského roku. Například v Praze funguje téměř 430 hotelů a celkem je ( včetně penzionů a ubytoven ) k dispozici 120 tisíc lůžek, což je více než ve Vídni. Přitom ubytovací kapacity v Praze neustále přibývají. Jen letos se " hotelový park " rozrostl již o tři nové hotely, Buddha bar, Sheraton a Park Inn Prague. Další trojka - Rocco Forte, Kings Court a Jurys Inn - by měla být otevřena ještě do konce letošního roku.

Témata: Hotely | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu, Topolánek…

24.07.2017 16:48 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama