Hotely v Praze čeká vlna krachů

Praha - Pražští hoteliéři začínají cítit dopady ekonomické krize čím dál tím palčivěji, a proto zlevňují, aby si udržely hosty, řada z nich až o polovinu. Kvůli úbytku hostů a zlevnění zaznamenali meziroční pokles tržeb na jeden pokoj v rozmezí 20 - 35 procent.

Přidejte svůj názor

Předseda asociace cestovních kanceláří Viliam Sivek, jemuž patří největší tuzemská síť hotelů EuroAgentur Hotels and Travel předpovídá krach 70 pražských hotelů. " Počkají si na silvestra, kdy přijíždí víc turistů, ale myslím si, že novou sezonu už nedožijí, " odhaduje Sivek a dodává, že sám zvažuje o zavření dvou hotelů.

Výše aktuálních cen za ubytování je přitom podmíněna zejména návštěvností, která podle agentury Czech Tourism meziročně poklesla až o 18 procent. " Situace je velmi tristní, v Praze se dá nyní koupit pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu i za padesát eur. Když z toho odečtete DPH, ubytovací poplatek, poplatky Ochrannému autorskému svazu, umělcům z Intergramu, platby za energie, prádelny, úklid, cenu snídaně a náklady na personál, tak budete pomalu doplácet, " řekl ředitel hotelu Perla Tomáš Startl.

Celkový pokles tržeb českých ubytovacích zařízení se za první pololetí vyšplhal podle Českého statistického úřadu na 16 procent. Nabídka převyšuje poptávku ve většině regionů již od loňského roku. Například v Praze funguje téměř 430 hotelů a celkem je ( včetně penzionů a ubytoven ) k dispozici 120 tisíc lůžek, což je více než ve Vídni. Přitom ubytovací kapacity v Praze neustále přibývají. Jen letos se " hotelový park " rozrostl již o tři nové hotely, Buddha bar, Sheraton a Park Inn Prague. Další trojka - Rocco Forte, Kings Court a Jurys Inn - by měla být otevřena ještě do konce letošního roku.

Témata: Hotely | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama