Na krizi nesmí doplatit důchodci nebo rodiny s dětmi, říká Paroubek

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek odmítl v pondělí návrh ministra financí Eduarda Janoty řešit schodek rozpočtu zvýšením dolní sazby DPH. Podle šéfa socialistů by to znamenalo růst ceny základních potravin a zasáhlo by to tak širokou masu lidí, šetřit se má na ministerstvech a rušením špatných rozhodnutí.

Přidejte svůj názor

Paroubek odmítl cestu změny nepřímých daní, kterou navrhuje současný ministr financí Eduard Janota. Tato cesta je podle něj neefektivní a navíc by to zatížilo širokou masu lidí, protože by se zvedaly ceny potravin a základních věcí, které potřebuje každý občan. Prostor není příliš velký ani pro škrtání mandatorních výdajů, uvedl Paroubek. A je podle něj hanebné, aby chyby Topolánkovy vlády odnášeli například důchodci.

"Žádná sociálnědemokratická vláda nedopustí, aby se důchodci, mladí lidé nebo rodiny s dětmi ocitli na hranici chudoby," prohlásil Paroubek.

"Většinu problémů, které dnes v ekonomice jsou, způsobila Topolánkova vláda svou liknavostí. Všichni si vzpomínáme, že ještě před sedmi měsíci bagatelizovala dopady ekonomické krize," upozornil.

Podle Janoty se může státní deficit v příštím roce vyšplhat na 256 miliard. Paroubek upozornil, že toto číslo je podle něj nové, a že je třeba detailně analyzovat tyto výpočty. Každopádně zdůraznil, že pro opatření, která ČSSD chystá, má financování detailně promyšlené.

Tam, kde se dá již nyní podle Paroubka šetřit, je zamezení nesprávných rozhodnutí a rozmařilosti některých ministerstev.

Témata: Paroubek, Jiří | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama