Na krizi nesmí doplatit důchodci nebo rodiny s dětmi, říká Paroubek

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek odmítl v pondělí návrh ministra financí Eduarda Janoty řešit schodek rozpočtu zvýšením dolní sazby DPH. Podle šéfa socialistů by to znamenalo růst ceny základních potravin a zasáhlo by to tak širokou masu lidí, šetřit se má na ministerstvech a rušením špatných rozhodnutí.

Přidejte svůj názor

Paroubek odmítl cestu změny nepřímých daní, kterou navrhuje současný ministr financí Eduard Janota. Tato cesta je podle něj neefektivní a navíc by to zatížilo širokou masu lidí, protože by se zvedaly ceny potravin a základních věcí, které potřebuje každý občan. Prostor není příliš velký ani pro škrtání mandatorních výdajů, uvedl Paroubek. A je podle něj hanebné, aby chyby Topolánkovy vlády odnášeli například důchodci.

"Žádná sociálnědemokratická vláda nedopustí, aby se důchodci, mladí lidé nebo rodiny s dětmi ocitli na hranici chudoby," prohlásil Paroubek.

"Většinu problémů, které dnes v ekonomice jsou, způsobila Topolánkova vláda svou liknavostí. Všichni si vzpomínáme, že ještě před sedmi měsíci bagatelizovala dopady ekonomické krize," upozornil.

Podle Janoty se může státní deficit v příštím roce vyšplhat na 256 miliard. Paroubek upozornil, že toto číslo je podle něj nové, a že je třeba detailně analyzovat tyto výpočty. Každopádně zdůraznil, že pro opatření, která ČSSD chystá, má financování detailně promyšlené.

Tam, kde se dá již nyní podle Paroubka šetřit, je zamezení nesprávných rozhodnutí a rozmařilosti některých ministerstev.

Témata: Paroubek, Jiří | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama