Investorům se vrací chuť

Praha - Investiční trh s nemovitostmi začíná ožívat. Společnost ING REIM prodala kancelářskou budovu Budějovická Alej v Praze 4 za 30 milionů eur, v přepočtu přes 772 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Jde o první velkou transakci zhruba po půl roce.

Podle zjištění deníku E15 objekt koupil vlastník sousedního nákupního centra DBK Praha. V obchodním rejstříku už figuruje jako jednatel společnosti Budějovická Alej Jan Tlačbaba, který je i předsedou dozorčí rady DBK Praha.

Dalším čerstvým obchodem je prodej administrativní budovy Thámova 18 v pražském Karlíně. „Kupujícím byl také domácí investor,“ řekl E15 Ladislav Szabo z poradenské firmy Colliers International, která zastupovala bývalého majitele, společnost Invesco. Za kolik se budova prodala, však nechtěl uvést.

Rozjednaných mají investoři hned několik obchodů. Rakouská realitní společnost Immoeast se snaží prodat palác Valdek na náměstí Míru, jedná se také o prodeji komerčního objektu Oasis Florenc v Praze 8.

Rostoucí chuť investorů způsobují nižší ceny nemovitostí. To ukazuje i prodej Budějovické Aleje. Tu koupil fond ze skupiny ING v roce 2006 zhruba za 36,7 milionu eur, tedy o 6,7 milionu eur dráž, než za kolik ji teď prodal.

Analytici však upozorňují, že pokles cen ještě není v mnoha případech u konce. „Dál vidíme rozdíl mezi poptávanou a nabízenou cenou u prodávajících a investorů,“ tvrdí šéfinvestičního oddělení CB Richard Ellis Stuart Bloomfield.

Aktivní jsou hlavně soukromí regionální investoři, kteří vyplňují mezeru po zahraničních fondech, především z Británie a USA.

Témata: nemovitosti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už se chystá novela EET. Verdikt soudu přišel pozdě, zoufají si e-shopy

15.12.2017 16:07 Aktualizováno Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o…

Globus dostal pokutu 183 milionů, dle ÚOHS vnucoval dodavatelům služby

15.12.2017 12:58 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž…

Rána pro EET: Třetí a čtvrtá vlna se musí odložit. Benda jásá

15.12.2017 11:18 Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence…

Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v EU, porazila i Paříž či Vídeň

15.12.2017 11:11 Praha - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama