Investorům se vrací chuť

Praha - Investiční trh s nemovitostmi začíná ožívat. Společnost ING REIM prodala kancelářskou budovu Budějovická Alej v Praze 4 za 30 milionů eur, v přepočtu přes 772 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Jde o první velkou transakci zhruba po půl roce.

Podle zjištění deníku E15 objekt koupil vlastník sousedního nákupního centra DBK Praha. V obchodním rejstříku už figuruje jako jednatel společnosti Budějovická Alej Jan Tlačbaba, který je i předsedou dozorčí rady DBK Praha.

Dalším čerstvým obchodem je prodej administrativní budovy Thámova 18 v pražském Karlíně. „Kupujícím byl také domácí investor,“ řekl E15 Ladislav Szabo z poradenské firmy Colliers International, která zastupovala bývalého majitele, společnost Invesco. Za kolik se budova prodala, však nechtěl uvést.

Rozjednaných mají investoři hned několik obchodů. Rakouská realitní společnost Immoeast se snaží prodat palác Valdek na náměstí Míru, jedná se také o prodeji komerčního objektu Oasis Florenc v Praze 8.

Rostoucí chuť investorů způsobují nižší ceny nemovitostí. To ukazuje i prodej Budějovické Aleje. Tu koupil fond ze skupiny ING v roce 2006 zhruba za 36,7 milionu eur, tedy o 6,7 milionu eur dráž, než za kolik ji teď prodal.

Analytici však upozorňují, že pokles cen ještě není v mnoha případech u konce. „Dál vidíme rozdíl mezi poptávanou a nabízenou cenou u prodávajících a investorů,“ tvrdí šéfinvestičního oddělení CB Richard Ellis Stuart Bloomfield.

Aktivní jsou hlavně soukromí regionální investoři, kteří vyplňují mezeru po zahraničních fondech, především z Británie a USA.

Témata: nemovitosti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama