Státní rozpočet ve sněmovně projde

Praha - Poprvé od konce opoziční smlouvy je už v polovině srpna jasné, že státní rozpočet při prosincovém projednávání ve sněmovně projde. Píší o tom ve středečním vydání Hospodářské noviny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

ODS i ČSSD, které budou mít i po volbách ve sněmovně většinu, se totiž po dlouhé době shodly na zásadní věci: rozpočet na rok 2010 v žádném případě nepotopíme. To nejhorší, co by mohlo Česko v době historicky největší rozpočtové krize potkat, je rozpočtové provizorium, uvádí deník.

Obě velké strany si uvědomují, že neschválení rozpočtu by ještě více nahlodalo důvěru investorů v českou ekonomiku. "Rozpočtové provizorium by zároveň znamenalo zastavení spolufinancování evropských projektů a navíc by výrazně zkomplikovalo vyplácení důchodů," řekl novinám místopředseda ODS Petr Nečas.

Podobně to vidí i ČSSD. "Rozpočtové provizorium je to úplně nejhorší řešení, kterému se musíme vyhnout," cituje list ekonomického experta ČSSD Jiřího Havla.

Ministr financí Eduard Janota chce v září do sněmovny předložit rozpočet s rekordním deficitem 230 miliard korun. Zatímco ODS chce v případě vítězství snížit schodek rozpočtu až v průběhu roku 2010, ČSSD by se po případném vítězství pokusila změnit rozpočet ještě před koncem roku, píší Hospodářské noviny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama