KDU-ČSL: Prodej majetku ČSA výrazně sníží šanci na privatizaci

Praha - KDU-ČSL odmítá prodej majetku Českých aerolinií (ČSA) před dokončení privatizace firmy, mohlo by se stát, že odstoupí i poslední zájemce o aerolinie. Informaci ve středu sdělila mluvčí strany Martina Kaderová.

Přidejte svůj názor

371

O prodeji má příští pondělí jednat dozorčí rada ČSA. Na programu má být také zrušení dálkových a středně dlouhých tratí společnosti. Tím by se podle lidovců z letecké společnosti stal pouze regionální přepravce. ¨

„KDU-ČSL vyzývá stát, potažmo vládu, jako majoritního vlastníka ČSA, aby jím nominovaní zástupci v dozorčí radě odmítli schválit návrhy managementu ČSA, které by měly zásadní a nezvratný dopad na budoucnost ČSA,“ sdělila Kaderová.

Dozorčí rada má na svém jednání konkrétně projednávat prodej tří letadel typu Boeing 737. Podle předsedy strany Cyrila Svobody se však jedná o poslední tři letadla, které aerolinie ještě vlastní. Ten zbytek má pronajatý ve formě finančního anebo operativního leasingu.

Krok prodeje majetku a zrušení linek by tak výrazně snížil cenu aerolinií, což by podle KDU-ČSL snížilo i nabídky za aerolinie a stát by je tak prodal pod cenou. Schválení prodeje letadel by totiž opět snížila hodnotu majetku letecké společnosti, a to v řádech stovek milionů korun.

„Jestliže by stát schválil navrhované změny, mohlo by vzniknout podezření, že státem jmenovaní zástupci nejednají v zájmu vlastníka, ale ve prospěch třetích stran, jejichž cílem může být snížení hodnoty společnosti před nabídkou na koupi,“ uzavřela Kaderová.

Podle strany by plánované změny měl provést až nový vlastník českého vlajkového dopravce.

Témata: KDU - ČSL
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama