KDU-ČSL: Prodej majetku ČSA výrazně sníží šanci na privatizaci

Praha - KDU-ČSL odmítá prodej majetku Českých aerolinií (ČSA) před dokončení privatizace firmy, mohlo by se stát, že odstoupí i poslední zájemce o aerolinie. Informaci ve středu sdělila mluvčí strany Martina Kaderová.

Přidejte svůj názor

371

O prodeji má příští pondělí jednat dozorčí rada ČSA. Na programu má být také zrušení dálkových a středně dlouhých tratí společnosti. Tím by se podle lidovců z letecké společnosti stal pouze regionální přepravce. ¨

„KDU-ČSL vyzývá stát, potažmo vládu, jako majoritního vlastníka ČSA, aby jím nominovaní zástupci v dozorčí radě odmítli schválit návrhy managementu ČSA, které by měly zásadní a nezvratný dopad na budoucnost ČSA,“ sdělila Kaderová.

Dozorčí rada má na svém jednání konkrétně projednávat prodej tří letadel typu Boeing 737. Podle předsedy strany Cyrila Svobody se však jedná o poslední tři letadla, které aerolinie ještě vlastní. Ten zbytek má pronajatý ve formě finančního anebo operativního leasingu.

Krok prodeje majetku a zrušení linek by tak výrazně snížil cenu aerolinií, což by podle KDU-ČSL snížilo i nabídky za aerolinie a stát by je tak prodal pod cenou. Schválení prodeje letadel by totiž opět snížila hodnotu majetku letecké společnosti, a to v řádech stovek milionů korun.

„Jestliže by stát schválil navrhované změny, mohlo by vzniknout podezření, že státem jmenovaní zástupci nejednají v zájmu vlastníka, ale ve prospěch třetích stran, jejichž cílem může být snížení hodnoty společnosti před nabídkou na koupi,“ uzavřela Kaderová.

Podle strany by plánované změny měl provést až nový vlastník českého vlajkového dopravce.

Témata: KDU - ČSL
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama