KDU-ČSL: Prodej majetku ČSA výrazně sníží šanci na privatizaci

Praha - KDU-ČSL odmítá prodej majetku Českých aerolinií (ČSA) před dokončení privatizace firmy, mohlo by se stát, že odstoupí i poslední zájemce o aerolinie. Informaci ve středu sdělila mluvčí strany Martina Kaderová.

Přidejte svůj názor

371

O prodeji má příští pondělí jednat dozorčí rada ČSA. Na programu má být také zrušení dálkových a středně dlouhých tratí společnosti. Tím by se podle lidovců z letecké společnosti stal pouze regionální přepravce. ¨

„KDU-ČSL vyzývá stát, potažmo vládu, jako majoritního vlastníka ČSA, aby jím nominovaní zástupci v dozorčí radě odmítli schválit návrhy managementu ČSA, které by měly zásadní a nezvratný dopad na budoucnost ČSA,“ sdělila Kaderová.

Dozorčí rada má na svém jednání konkrétně projednávat prodej tří letadel typu Boeing 737. Podle předsedy strany Cyrila Svobody se však jedná o poslední tři letadla, které aerolinie ještě vlastní. Ten zbytek má pronajatý ve formě finančního anebo operativního leasingu.

Krok prodeje majetku a zrušení linek by tak výrazně snížil cenu aerolinií, což by podle KDU-ČSL snížilo i nabídky za aerolinie a stát by je tak prodal pod cenou. Schválení prodeje letadel by totiž opět snížila hodnotu majetku letecké společnosti, a to v řádech stovek milionů korun.

„Jestliže by stát schválil navrhované změny, mohlo by vzniknout podezření, že státem jmenovaní zástupci nejednají v zájmu vlastníka, ale ve prospěch třetích stran, jejichž cílem může být snížení hodnoty společnosti před nabídkou na koupi,“ uzavřela Kaderová.

Podle strany by plánované změny měl provést až nový vlastník českého vlajkového dopravce.

Témata: KDU - ČSL
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama