ÚOHS: Lesy ČR chybovaly v tendru na dodávku SUV vozů

Brno - Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) chybovaly Lesy České republiky (LČR) v tendru na dodávku terénních vozů střední třídy (SUV), musejí zaplatit 30 tisíc korun za náklady řízení. Agentura Madiafax to zjistila ve čtvrtek z úřední desky ÚOHS.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Lesy ČR vyhlásily tendr na dodávku terénních vozů střední třídy (SUV) za 130 milionů korun bez daně z přidané hodnoty loni v říjnu, kdy v předepsaném termínu obdržely celkem 15 nabídek. Tři uchazeče komise následně vyřadila, u dalších tří nabídek vznesla upřesňující dotaz. I z této várky následně jednu nabídku vyřadila, přičemž jako vítěze komise vybrala Autocentrum Pardubice.

Ve druhé várce komise z nabídek vyřadila pražskou společnost Domanský, ta podle ní nesplnila zadaná kriteria co do délky a šířky vozů. S tím ale podnikatel nesouhlasil, své vozy Hyundai Tucson totiž nabízel s předním ochranným rámem a bočním obložením, takže celková délka a šířka auta zadání měla vyhovovat. Obrátil se tudíž na ÚOHS, který mu svým prvostupňovým rozhodnutím dal v dubnu 2009 za pravdu. Podle rozhodnutí Lesy ČR měly vyloučení této nabídky zrušit a vybrat nového vítěze. Lesy ČR se proti tomu odvolaly, nicméně rozhodnutí úřadu v červenci druhostupňově potvrdil i nový šéf úřadu Petr Rafaj.

„Po zvážení všech aspektů dané věci jsem dospěl k závěru, že úřad postupoval ve věci v souladu se zákonem a správním řádem, když v postupu zadavatele konstatoval nedodržení postupu stanoveného v § 76 odst. 1 a 6 zákona, a zrušil rozhodnutí zadavatele o vyloučení navrhovatele z další účasti v zadávacím řízení,“ konstatoval v rozhodnutí Rafaj.

Lesy ČR od úřadu pokutu za špatný tendr sice nedostaly, musejí ale zaplatit 30 tisíc korun za náklady na řízení.

Témata: lesy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už se chystá novela EET. Verdikt soudu přišel pozdě, zoufají si e-shopy

15.12.2017 16:07 Aktualizováno Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o…

Globus dostal pokutu 183 milionů, dle ÚOHS vnucoval dodavatelům služby

15.12.2017 12:58 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž…

Rána pro EET: Třetí a čtvrtá vlna se musí odložit. Benda jásá

15.12.2017 11:18 Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence…

Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v EU, porazila i Paříž či Vídeň

15.12.2017 11:11 Praha - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama