ÚOHS: Lesy ČR chybovaly v tendru na dodávku SUV vozů

Brno - Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) chybovaly Lesy České republiky (LČR) v tendru na dodávku terénních vozů střední třídy (SUV), musejí zaplatit 30 tisíc korun za náklady řízení. Agentura Madiafax to zjistila ve čtvrtek z úřední desky ÚOHS.

Přidejte svůj názor

Lesy ČR vyhlásily tendr na dodávku terénních vozů střední třídy (SUV) za 130 milionů korun bez daně z přidané hodnoty loni v říjnu, kdy v předepsaném termínu obdržely celkem 15 nabídek. Tři uchazeče komise následně vyřadila, u dalších tří nabídek vznesla upřesňující dotaz. I z této várky následně jednu nabídku vyřadila, přičemž jako vítěze komise vybrala Autocentrum Pardubice.

Ve druhé várce komise z nabídek vyřadila pražskou společnost Domanský, ta podle ní nesplnila zadaná kriteria co do délky a šířky vozů. S tím ale podnikatel nesouhlasil, své vozy Hyundai Tucson totiž nabízel s předním ochranným rámem a bočním obložením, takže celková délka a šířka auta zadání měla vyhovovat. Obrátil se tudíž na ÚOHS, který mu svým prvostupňovým rozhodnutím dal v dubnu 2009 za pravdu. Podle rozhodnutí Lesy ČR měly vyloučení této nabídky zrušit a vybrat nového vítěze. Lesy ČR se proti tomu odvolaly, nicméně rozhodnutí úřadu v červenci druhostupňově potvrdil i nový šéf úřadu Petr Rafaj.

„Po zvážení všech aspektů dané věci jsem dospěl k závěru, že úřad postupoval ve věci v souladu se zákonem a správním řádem, když v postupu zadavatele konstatoval nedodržení postupu stanoveného v § 76 odst. 1 a 6 zákona, a zrušil rozhodnutí zadavatele o vyloučení navrhovatele z další účasti v zadávacím řízení,“ konstatoval v rozhodnutí Rafaj.

Lesy ČR od úřadu pokutu za špatný tendr sice nedostaly, musejí ale zaplatit 30 tisíc korun za náklady na řízení.

Témata: lesy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama