Rath: ČSSD zruší regulační poplatky, pokud vyhraje volby

Praha - Sociální demokraté se nevzdávají plánu na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) ve čtvrtek zopakoval, že v případě vítězství v říjnových předčasných volbách se ČSSD zasadí o jejich konec.

Přidejte svůj názor

David Rath

Rath hovořil o zrušení poplatků v souvislosti s představením své nové knihy "Co se nám už podařilo ve Středočeském kraji - Hříchy Petra Bendla". Z ní vyplývá, že se ČSSD podařil ve Středočeském kraji splnit její hlavní předvolební slib, totiž zamezit vybírání regulačních poplatků v krajských nemocnicích. "Fakticky jsme tu poplatky zrušili, protože nyní dostanou pacienti od nemocnic dar. Tento slib byl tedy splněn bezezbytku," uvedl hejtman a dodal. "Zároveň dáváme, další slib, že když zvítězíme v říjnových předčasných volbách, obdobnou praxi zavedeme v celé republice."

Další předvolební slib ČSSD, převést nemocnice na neziskové organizace, se podle Ratha sice úplně nedaří. Z dosavadního neúspěchu však obvinil ministerstvo zdravotnictví. "Bohužel to zablokovalo ministerstvo zdravotnictví pod vládou Marka Šnajdra, který nám dělá doslova obstrukce, abychom tyto nemocnice převést nemohli," sdělil středočeský hejtman s tím, že ze strany ministerstva jde o politickou šikanu. "Vymýšlí si důvody, proč to nemůže udělat. Pokud ale sociální demokracie zvítězí ve volbách, jsem si jist, že obstrukce ustanou," uzavřel Rath.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama