Rath: ČSSD zruší regulační poplatky, pokud vyhraje volby

Praha - Sociální demokraté se nevzdávají plánu na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) ve čtvrtek zopakoval, že v případě vítězství v říjnových předčasných volbách se ČSSD zasadí o jejich konec.

Přidejte svůj názor

David Rath

Rath hovořil o zrušení poplatků v souvislosti s představením své nové knihy "Co se nám už podařilo ve Středočeském kraji - Hříchy Petra Bendla". Z ní vyplývá, že se ČSSD podařil ve Středočeském kraji splnit její hlavní předvolební slib, totiž zamezit vybírání regulačních poplatků v krajských nemocnicích. "Fakticky jsme tu poplatky zrušili, protože nyní dostanou pacienti od nemocnic dar. Tento slib byl tedy splněn bezezbytku," uvedl hejtman a dodal. "Zároveň dáváme, další slib, že když zvítězíme v říjnových předčasných volbách, obdobnou praxi zavedeme v celé republice."

Další předvolební slib ČSSD, převést nemocnice na neziskové organizace, se podle Ratha sice úplně nedaří. Z dosavadního neúspěchu však obvinil ministerstvo zdravotnictví. "Bohužel to zablokovalo ministerstvo zdravotnictví pod vládou Marka Šnajdra, který nám dělá doslova obstrukce, abychom tyto nemocnice převést nemohli," sdělil středočeský hejtman s tím, že ze strany ministerstva jde o politickou šikanu. "Vymýšlí si důvody, proč to nemůže udělat. Pokud ale sociální demokracie zvítězí ve volbách, jsem si jist, že obstrukce ustanou," uzavřel Rath.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama