Rath: ČSSD zruší regulační poplatky, pokud vyhraje volby

Praha - Sociální demokraté se nevzdávají plánu na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) ve čtvrtek zopakoval, že v případě vítězství v říjnových předčasných volbách se ČSSD zasadí o jejich konec.

Přidejte svůj názor

David Rath

Rath hovořil o zrušení poplatků v souvislosti s představením své nové knihy "Co se nám už podařilo ve Středočeském kraji - Hříchy Petra Bendla". Z ní vyplývá, že se ČSSD podařil ve Středočeském kraji splnit její hlavní předvolební slib, totiž zamezit vybírání regulačních poplatků v krajských nemocnicích. "Fakticky jsme tu poplatky zrušili, protože nyní dostanou pacienti od nemocnic dar. Tento slib byl tedy splněn bezezbytku," uvedl hejtman a dodal. "Zároveň dáváme, další slib, že když zvítězíme v říjnových předčasných volbách, obdobnou praxi zavedeme v celé republice."

Další předvolební slib ČSSD, převést nemocnice na neziskové organizace, se podle Ratha sice úplně nedaří. Z dosavadního neúspěchu však obvinil ministerstvo zdravotnictví. "Bohužel to zablokovalo ministerstvo zdravotnictví pod vládou Marka Šnajdra, který nám dělá doslova obstrukce, abychom tyto nemocnice převést nemohli," sdělil středočeský hejtman s tím, že ze strany ministerstva jde o politickou šikanu. "Vymýšlí si důvody, proč to nemůže udělat. Pokud ale sociální demokracie zvítězí ve volbách, jsem si jist, že obstrukce ustanou," uzavřel Rath.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama