Paroubek: Šéf ČSA by měl rezignovat, manažersky selhal

Praha - Prezident a předseda představenstva ČSA Radomír Lašák by měl rezignovat na svou funkci, protože prý firmu tuneluje, sdělil ve čtvrtek šéf ČSSD Jiří Paroubek. Reagoval tak na slova ministra financí Eduarda Janoty, že se ve vedení ČSA nebudou dělat do ukončení privatizace žádné změny.

Přidejte svůj názor

Paroubek tvrdí, že v posledních třech letech došlo pod vedením Lašáka k rozprodeji majetku, který společnost tvořila desítky let. Podle něj jde především o netransparentní prodej nového cargo terminálu na letišti v Praze, nebo prodej dceřiné společnosti zajišťující catering. "Loni se rozprodala většina nemovitostí a pozemků vlastněných ČSA, včetně výcvikového střediska, hangáru nebo ubytovny pro zaměstnance ČSA. Byla prodána a zpětně odkoupena na leasing většina letadel, které firma už dříve vlastnila," tvrdí Paroubek.

Stát chce ČSA prodat. Ve středu z druhého kola soutěže odstoupilo společnost Air France-KLM. Hodnota společnosti se odhaduje na 4,5 až pět miliard korun. Podle Paroubka by měla vláda Jana Fischera již nyní podniknout okamžitě kroky, které povedou k personální změně v orgánech ČSA a k zastavení tunelování.

Po odstoupení Air France-KLM zůstalo ve hře jen konsorcium firmy Unimex Group a české letecké společnosti Travel Service. Privatizace však přesto bude pokračovat. Konsorcium může podat nabídku do 30. září.

Témata: Paroubek, Jiří
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama