Nečas: Zvýšením daní potrestají lidovci vysoce kvalifikované odborníky

Praha - Bývalý ministr práce a poslanec Petr Nečas (ODS) se domnívá, že lidovecký návrh na zvýšení daní pro vyšší příjmové skupiny by potrestal především vysoce kvalifikované odborníky. Takové snahy KDU-ČSL jsou pouze předvolební tah, sdělil v pondělí Nečas.

Přidejte svůj názor 1 komentář

"Pokud se lidovci domnívají, že člověk s příjmy nad 600 tisíc korun ročně, je boháč, jsou na omylu. Takový plat mají například IT odborníci, vysokoškolští profesoři či jiní odborníci a lidovci by je chtěli za jejich odbornost trestat vyššími daněmi," řekl Nečas s tím, že KDU-ČSL si uvědomuje, že mezi takovýmito lidmi nemá příliš voličů, a proto volí tento populistický předvolební krok. Předvolební prohlášení KDU-ČSL je podle jeho mínění znatelným projevem posunu strany do leva.

Nečas nepřivítal ani lidovecký návrh na zavedení bonusů pro rodiny s dětmi, ty by podle počtu dětí mohly získat až 30tisícikorunový bonus slevy na dani. "Znatelný krok finančních úlev pro rodiny s dětmi již proběhl, a to i za asistence KDU-ČSL. Za Topolánkovy vlády se daňové zvýhodnění rodin zvedlo o čtyři procenta a další kroky, které by museli zaplatit kvalifikovaní odborníci této země, jsou zbytečné," dodal Nečas.

Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda v pondělí představil část předvolebního programu, podle kterého strana zavádí dvě sazby daně z příjmu fyzických osob, a to 15 a 18 procent, vyšší sazba by se přitom týkala občanů, kteří mají roční příjem vyšší než 600 tisíc korun.

Lidovci představili také návrh, podle kterého by rodiny dostaly daňový bonus na děti. V případě jednoho dítěte by sleva činila 5000 korun, v případě druhého dítěte 10 000 korun, u třetího 20 000 korun a u čtyř a více dětí 30 000 korun. Lidovci požadují také vyšší daně na tabák, alkohol a hazard.

Témata: Nečas, Petr
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu

24.07.2017 12:11 Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama