Nečas: Zvýšením daní potrestají lidovci vysoce kvalifikované odborníky

Praha - Bývalý ministr práce a poslanec Petr Nečas (ODS) se domnívá, že lidovecký návrh na zvýšení daní pro vyšší příjmové skupiny by potrestal především vysoce kvalifikované odborníky. Takové snahy KDU-ČSL jsou pouze předvolební tah, sdělil v pondělí Nečas.

Přidejte svůj názor 1 komentář

"Pokud se lidovci domnívají, že člověk s příjmy nad 600 tisíc korun ročně, je boháč, jsou na omylu. Takový plat mají například IT odborníci, vysokoškolští profesoři či jiní odborníci a lidovci by je chtěli za jejich odbornost trestat vyššími daněmi," řekl Nečas s tím, že KDU-ČSL si uvědomuje, že mezi takovýmito lidmi nemá příliš voličů, a proto volí tento populistický předvolební krok. Předvolební prohlášení KDU-ČSL je podle jeho mínění znatelným projevem posunu strany do leva.

Nečas nepřivítal ani lidovecký návrh na zavedení bonusů pro rodiny s dětmi, ty by podle počtu dětí mohly získat až 30tisícikorunový bonus slevy na dani. "Znatelný krok finančních úlev pro rodiny s dětmi již proběhl, a to i za asistence KDU-ČSL. Za Topolánkovy vlády se daňové zvýhodnění rodin zvedlo o čtyři procenta a další kroky, které by museli zaplatit kvalifikovaní odborníci této země, jsou zbytečné," dodal Nečas.

Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda v pondělí představil část předvolebního programu, podle kterého strana zavádí dvě sazby daně z příjmu fyzických osob, a to 15 a 18 procent, vyšší sazba by se přitom týkala občanů, kteří mají roční příjem vyšší než 600 tisíc korun.

Lidovci představili také návrh, podle kterého by rodiny dostaly daňový bonus na děti. V případě jednoho dítěte by sleva činila 5000 korun, v případě druhého dítěte 10 000 korun, u třetího 20 000 korun a u čtyř a více dětí 30 000 korun. Lidovci požadují také vyšší daně na tabák, alkohol a hazard.

Témata: Nečas, Petr
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nečas: Zvýšením daní potrestají lidovci vysoce kvalifikované odborníky

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace - anotační foto

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace

28.03.2017 19:26 Aktualizováno Praha - Podle Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) by případnou sankci 22 milionů korun kvůli…

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí - anotační foto

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí

28.03.2017 14:48 Aktualizováno Praha - Do odevzdání daňového přiznání v řádném termínu zbývá zhruba dvěma milionům podnikatelů pár…

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel Primy - anotační foto

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel…

28.03.2017 14:17 Praha - Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců…

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue - anotační foto

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue

28.03.2017 13:47 Londýn, Praha - Jste ve frontě. To se vám může ukázat, když se chcete na stránkách britské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama