Šimáně o ČSA: Propustit 860 lidí je málo

Praha - Propouštění v Českých aeroliniích (ČSA) je otázkou přežití společnosti, plán propustit 860 lidí je však mírný. Pro úterní vydání Hospodářských novin to řekl Jiří Šimáně, šéf Unimex Group, která se se společností Travel Service hodlá ucházet o koupi ČSA.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zatím však není vůbec jisté, zda konsorcium těchto společností nabídku na koupi ČSA podá. Aerolinky totiž za první pololetí prodělaly 1,8 miliardy korun, téměř dvakrát více, než se původně čekalo. Šéf Unimex Group Jiří Šimáně uvedl, že neví, co je příčinou oznámené ztráty. A právě to může ovlivnit, zda konsorcium nabídku vůbec podá.

"To se dozvíme až na manažerských prezentacích počátkem září," uvedl Šimáně, jenž příliš nevěří tomu, že vedení aerolinek udrží ztrátu za letošní rok pod dvěma miliardami korun.

Šéf Unimex Group už nyní říká, propouštění je nezbytné. "Že se musí propustit více než 800 lidí je zřejmé a není jiného východiska. Pro nás je to ještě málo," řekl HN Šimáně.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama