Éru balených vod uťala krize

Praha - Tučná léta byznysu s balenou vodou jsou u konce. Zákazníci supermarketů začali kvůli krizi šetřit a při nákupu se mnohem důkladněji rozmýšlejí, které zboží opravdu potřebují.

Přidejte svůj názor

Balená voda, která je mnohdy jen obyčejnou vodou z kohoutku " oblečenou " do atraktivnějšího obalu, je tak na předních příčkách žebříčku zbytečností, které lze při nákupu vypustit. Její prodej v celém západním světě včetně Česka klesá. Jen od roku 2006 spotřeba vody v plastových lahvích v Česku klesla o sedm procent : před třemi lety se prodalo 110 litrů vody na osobu, loni to bylo necelých 103 litrů ( Češi za ně utratili přes sedm miliard korun ).

" Čísla za letošní první pololetí se neudávají, ale už teď je jasné, že se pokles prodeje balených vod urychlí, " říká tajemník Svazu výrobců nealkoholických nápojů Zdeněk Huml. Argumentuje příklady ze zahraničí : největší potravinářské firmě světa Nestlé poklesl prodej balených vod v pololetí o 4,7 procenta. Podobně jsou na tom i jiní světoví výrobci.

" Lidé nám v průzkumech říkají, že přecházejí na vodu z kohoutku, protože teď nemají peníze, " uvedla nejvyšší šéfka PepsiCo Indra Nooyi v rozhovoru s analytiky. Obyčejná voda z kohoutku, která v mnoha domácnostech tu balenou nahrazuje, je často stejně kvalitní jako ta stáčená do lahví. A navíc je stokrát levnější.

Témata: Ekonomika | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama