Éru balených vod uťala krize

Praha - Tučná léta byznysu s balenou vodou jsou u konce. Zákazníci supermarketů začali kvůli krizi šetřit a při nákupu se mnohem důkladněji rozmýšlejí, které zboží opravdu potřebují.

Přidejte svůj názor

Balená voda, která je mnohdy jen obyčejnou vodou z kohoutku " oblečenou " do atraktivnějšího obalu, je tak na předních příčkách žebříčku zbytečností, které lze při nákupu vypustit. Její prodej v celém západním světě včetně Česka klesá. Jen od roku 2006 spotřeba vody v plastových lahvích v Česku klesla o sedm procent : před třemi lety se prodalo 110 litrů vody na osobu, loni to bylo necelých 103 litrů ( Češi za ně utratili přes sedm miliard korun ).

" Čísla za letošní první pololetí se neudávají, ale už teď je jasné, že se pokles prodeje balených vod urychlí, " říká tajemník Svazu výrobců nealkoholických nápojů Zdeněk Huml. Argumentuje příklady ze zahraničí : největší potravinářské firmě světa Nestlé poklesl prodej balených vod v pololetí o 4,7 procenta. Podobně jsou na tom i jiní světoví výrobci.

" Lidé nám v průzkumech říkají, že přecházejí na vodu z kohoutku, protože teď nemají peníze, " uvedla nejvyšší šéfka PepsiCo Indra Nooyi v rozhovoru s analytiky. Obyčejná voda z kohoutku, která v mnoha domácnostech tu balenou nahrazuje, je často stejně kvalitní jako ta stáčená do lahví. A navíc je stokrát levnější.

Témata: Ekonomika | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 12:09 Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA dnes odpoledne vyhlásí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama