Éru balených vod uťala krize

Praha - Tučná léta byznysu s balenou vodou jsou u konce. Zákazníci supermarketů začali kvůli krizi šetřit a při nákupu se mnohem důkladněji rozmýšlejí, které zboží opravdu potřebují.

Přidejte svůj názor

Balená voda, která je mnohdy jen obyčejnou vodou z kohoutku " oblečenou " do atraktivnějšího obalu, je tak na předních příčkách žebříčku zbytečností, které lze při nákupu vypustit. Její prodej v celém západním světě včetně Česka klesá. Jen od roku 2006 spotřeba vody v plastových lahvích v Česku klesla o sedm procent : před třemi lety se prodalo 110 litrů vody na osobu, loni to bylo necelých 103 litrů ( Češi za ně utratili přes sedm miliard korun ).

" Čísla za letošní první pololetí se neudávají, ale už teď je jasné, že se pokles prodeje balených vod urychlí, " říká tajemník Svazu výrobců nealkoholických nápojů Zdeněk Huml. Argumentuje příklady ze zahraničí : největší potravinářské firmě světa Nestlé poklesl prodej balených vod v pololetí o 4,7 procenta. Podobně jsou na tom i jiní světoví výrobci.

" Lidé nám v průzkumech říkají, že přecházejí na vodu z kohoutku, protože teď nemají peníze, " uvedla nejvyšší šéfka PepsiCo Indra Nooyi v rozhovoru s analytiky. Obyčejná voda z kohoutku, která v mnoha domácnostech tu balenou nahrazuje, je často stejně kvalitní jako ta stáčená do lahví. A navíc je stokrát levnější.

Témata: Ekonomika | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama