Mnoho českých hotelů nepřežije zimu

Praha - Průměrná obsazenost českých hotelů se pohybuje na samotné hranici rentability a řada z nich by nemusela přežít konec tohoto roku. Snaží se přilákat hosty i za cenu dumpingových cen, píší ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

"Kvůli nedostatku klientů jde nyní v současnosti nalézt ubytování v pražských čtyřhvězdičkových hotelech ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní od 30 eur (762 korun) za noc. V nejluxusnějším pětihvězdičkovém hotelu můžete ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní přespat za neuvěřitelných 55 eur (zhruba 1400 Kč) za noc," řekl Listu Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří ČR.

Celková vytíženost českých hotelů v první polovině letošního roku dosáhla 41,1 procenta. Nejvíce se přitom propadly pěti- a čtyřhvězdičkové hotely, kterým ubylo devět, respektive tři procenta hostů. "Naše asociace považuje podle dlouhodobých analýz za hranici rentability celoroční vytíženost 40 procent. Mnoho hotelů má velké problémy, a jestli to bude dále pokračovat, budou muset ukončovat svoji činnost," uvedl Okamura.

Podle generálního sekretáře Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka však hotely zatím přesto nesáhly k masívnímu propouštění a pouze zastavily nábor nových zaměstnanců na místě těch, kteří sami dobrovolně odešli. "Pokud by tato situace měla pokračovat dále, může pravděpodobně dojít i ke snižování stavu zaměstnanců," citují Lidové noviny Stárka.

Témata: Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama