Mnoho českých hotelů nepřežije zimu

Praha - Průměrná obsazenost českých hotelů se pohybuje na samotné hranici rentability a řada z nich by nemusela přežít konec tohoto roku. Snaží se přilákat hosty i za cenu dumpingových cen, píší ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

"Kvůli nedostatku klientů jde nyní v současnosti nalézt ubytování v pražských čtyřhvězdičkových hotelech ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní od 30 eur (762 korun) za noc. V nejluxusnějším pětihvězdičkovém hotelu můžete ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní přespat za neuvěřitelných 55 eur (zhruba 1400 Kč) za noc," řekl Listu Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří ČR.

Celková vytíženost českých hotelů v první polovině letošního roku dosáhla 41,1 procenta. Nejvíce se přitom propadly pěti- a čtyřhvězdičkové hotely, kterým ubylo devět, respektive tři procenta hostů. "Naše asociace považuje podle dlouhodobých analýz za hranici rentability celoroční vytíženost 40 procent. Mnoho hotelů má velké problémy, a jestli to bude dále pokračovat, budou muset ukončovat svoji činnost," uvedl Okamura.

Podle generálního sekretáře Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka však hotely zatím přesto nesáhly k masívnímu propouštění a pouze zastavily nábor nových zaměstnanců na místě těch, kteří sami dobrovolně odešli. "Pokud by tato situace měla pokračovat dále, může pravděpodobně dojít i ke snižování stavu zaměstnanců," citují Lidové noviny Stárka.

Témata: Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama