Mnoho českých hotelů nepřežije zimu

Praha - Průměrná obsazenost českých hotelů se pohybuje na samotné hranici rentability a řada z nich by nemusela přežít konec tohoto roku. Snaží se přilákat hosty i za cenu dumpingových cen, píší ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

"Kvůli nedostatku klientů jde nyní v současnosti nalézt ubytování v pražských čtyřhvězdičkových hotelech ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní od 30 eur (762 korun) za noc. V nejluxusnějším pětihvězdičkovém hotelu můžete ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní přespat za neuvěřitelných 55 eur (zhruba 1400 Kč) za noc," řekl Listu Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří ČR.

Celková vytíženost českých hotelů v první polovině letošního roku dosáhla 41,1 procenta. Nejvíce se přitom propadly pěti- a čtyřhvězdičkové hotely, kterým ubylo devět, respektive tři procenta hostů. "Naše asociace považuje podle dlouhodobých analýz za hranici rentability celoroční vytíženost 40 procent. Mnoho hotelů má velké problémy, a jestli to bude dále pokračovat, budou muset ukončovat svoji činnost," uvedl Okamura.

Podle generálního sekretáře Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka však hotely zatím přesto nesáhly k masívnímu propouštění a pouze zastavily nábor nových zaměstnanců na místě těch, kteří sami dobrovolně odešli. "Pokud by tato situace měla pokračovat dále, může pravděpodobně dojít i ke snižování stavu zaměstnanců," citují Lidové noviny Stárka.

Témata: Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama