Igelitky zdarma pomalu končí

Praha - Odnést nákup v igelitové tašce, kterou vám pokladní podá zdarma, bude možné už jen v obchodech Tesco a Globus. Po jiných řetězcích sáhl včera ke zpoplatnění tašek i Albert, píše ve středečním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Albert končí s igelitkami zdarma

Za klasickou lehkou tašku teď zákazníci jeho prodejen HyperAlbert zaplatí jednu korunu. Tašky zdarma byly ještě před pár lety solí v očích hlavně ekologů, ale uzákonit jejich zákaz se jim nepodařilo. Šetřit na igelitkách donutila obchodníky až krize, která jim ukusuje maloobchodní tržby. Tašky zkrátka patří mezi náklady, které se dají seškrtat velmi rychle a jednoduše. Pokud je velký řetězec zpoplatní, ušetří až desítky milionů korun, uvádí list.

Tesco ani Globus zatím stažení tašek zdarma nechystají, berou to jako službu zákazníkům. Materiál, ze kterého se tašky vyrábějí, se během let i díky tlaku ekologů výrazně změnil. V jistý neprospěch zákazníků, protože tyto tašky podle výrobců méně vydrží. Pozitivní efekt to však podle ekologů i výrobců přináší v tom, že jsou vyráběny z recyklovatelných materiálů. A proto ani tolik nevadí, že se jich ročně spotřebují miliony kusů. Navíc v celkovém množství odpadu jde o vcelku zanedbatelné číslo a jejich úplný zákaz by tak zřejmě nepřinesl výraznější zlepšení životního prostředí, píše MF DNES.

Témata: Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama