Igelitky zdarma pomalu končí

Praha - Odnést nákup v igelitové tašce, kterou vám pokladní podá zdarma, bude možné už jen v obchodech Tesco a Globus. Po jiných řetězcích sáhl včera ke zpoplatnění tašek i Albert, píše ve středečním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Albert končí s igelitkami zdarma

Za klasickou lehkou tašku teď zákazníci jeho prodejen HyperAlbert zaplatí jednu korunu. Tašky zdarma byly ještě před pár lety solí v očích hlavně ekologů, ale uzákonit jejich zákaz se jim nepodařilo. Šetřit na igelitkách donutila obchodníky až krize, která jim ukusuje maloobchodní tržby. Tašky zkrátka patří mezi náklady, které se dají seškrtat velmi rychle a jednoduše. Pokud je velký řetězec zpoplatní, ušetří až desítky milionů korun, uvádí list.

Tesco ani Globus zatím stažení tašek zdarma nechystají, berou to jako službu zákazníkům. Materiál, ze kterého se tašky vyrábějí, se během let i díky tlaku ekologů výrazně změnil. V jistý neprospěch zákazníků, protože tyto tašky podle výrobců méně vydrží. Pozitivní efekt to však podle ekologů i výrobců přináší v tom, že jsou vyráběny z recyklovatelných materiálů. A proto ani tolik nevadí, že se jich ročně spotřebují miliony kusů. Navíc v celkovém množství odpadu jde o vcelku zanedbatelné číslo a jejich úplný zákaz by tak zřejmě nepřinesl výraznější zlepšení životního prostředí, píše MF DNES.

Témata: Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama