Igelitky zdarma pomalu končí

Praha - Odnést nákup v igelitové tašce, kterou vám pokladní podá zdarma, bude možné už jen v obchodech Tesco a Globus. Po jiných řetězcích sáhl včera ke zpoplatnění tašek i Albert, píše ve středečním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Albert končí s igelitkami zdarma

Za klasickou lehkou tašku teď zákazníci jeho prodejen HyperAlbert zaplatí jednu korunu. Tašky zdarma byly ještě před pár lety solí v očích hlavně ekologů, ale uzákonit jejich zákaz se jim nepodařilo. Šetřit na igelitkách donutila obchodníky až krize, která jim ukusuje maloobchodní tržby. Tašky zkrátka patří mezi náklady, které se dají seškrtat velmi rychle a jednoduše. Pokud je velký řetězec zpoplatní, ušetří až desítky milionů korun, uvádí list.

Tesco ani Globus zatím stažení tašek zdarma nechystají, berou to jako službu zákazníkům. Materiál, ze kterého se tašky vyrábějí, se během let i díky tlaku ekologů výrazně změnil. V jistý neprospěch zákazníků, protože tyto tašky podle výrobců méně vydrží. Pozitivní efekt to však podle ekologů i výrobců přináší v tom, že jsou vyráběny z recyklovatelných materiálů. A proto ani tolik nevadí, že se jich ročně spotřebují miliony kusů. Navíc v celkovém množství odpadu jde o vcelku zanedbatelné číslo a jejich úplný zákaz by tak zřejmě nepřinesl výraznější zlepšení životního prostředí, píše MF DNES.

Témata: Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama