Hotely se mění - zpět na byty

Praha - Nejdřív byty, pak hotel a teď znova byty. Takový osud čeká v lepším případě řadu nemovitostí v centru Prahy, píše ve středečním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

Turistů totiž jezdí do metropole čím dál méně a některé před lety přestavěné hotely začaly výrazně prodělávat. Jejich majitelé se tak rozhodli apartmány a pokoje změnit zpátky na byty. Podle odhadů ekonoma a analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka se část neprosperujících hotelů a penzionů pro hosty zavře již na podzim. "Kolik jich bude, se teprve ukáže. Je to ale logické vyústění toho, že od roku 1995 přibývaly hotely v Praze velkou rychlostí. V současné době je jich už kolem 560. A oproti jiným evropským metropolím jich Praha má o třetinu víc," řekl Deníku Beránek.

Podle Jiřího Pácala z Asociace pro rozvoj nemovitostí se majitelé ocitli v pasti. "Je logické, že se chtějí vrátit k původním účelům domu, teď jde ale o to, jestli se jim to podaří. K přestavbě na byty budou potřebovat řadu potvrzení a hlavně parkovací místa ke každému bytu. To však na mnohých místech nejde," uvedl Pácal. Řadě majitelů pak nezbude, než ubytování nabízet všemi možnými prostředky, aby si penzion alespoň vydělal na provoz a opravy nebo objekt zakonzervovat a čekat na lepší časy, píše Deník.

Témata: Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama