Hotely se mění - zpět na byty

Praha - Nejdřív byty, pak hotel a teď znova byty. Takový osud čeká v lepším případě řadu nemovitostí v centru Prahy, píše ve středečním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

Turistů totiž jezdí do metropole čím dál méně a některé před lety přestavěné hotely začaly výrazně prodělávat. Jejich majitelé se tak rozhodli apartmány a pokoje změnit zpátky na byty. Podle odhadů ekonoma a analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka se část neprosperujících hotelů a penzionů pro hosty zavře již na podzim. "Kolik jich bude, se teprve ukáže. Je to ale logické vyústění toho, že od roku 1995 přibývaly hotely v Praze velkou rychlostí. V současné době je jich už kolem 560. A oproti jiným evropským metropolím jich Praha má o třetinu víc," řekl Deníku Beránek.

Podle Jiřího Pácala z Asociace pro rozvoj nemovitostí se majitelé ocitli v pasti. "Je logické, že se chtějí vrátit k původním účelům domu, teď jde ale o to, jestli se jim to podaří. K přestavbě na byty budou potřebovat řadu potvrzení a hlavně parkovací místa ke každému bytu. To však na mnohých místech nejde," uvedl Pácal. Řadě majitelů pak nezbude, než ubytování nabízet všemi možnými prostředky, aby si penzion alespoň vydělal na provoz a opravy nebo objekt zakonzervovat a čekat na lepší časy, píše Deník.

Témata: Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama