Podnikatel Sivek chystá expanzi nové hotelové značky

Praha - Podnikatel v cestovním ruchu Viliam Sivek chystá expanzi své nové hotelové značky Sivek Hotels, řetězec se má začít rozrůstat v tuzemsku i zahraničí od ledna na základě prodeje franšíz. Informoval o tom deník E15 ve svém pondělním vydání.

Diskuse: 0

Podnikatel Sivek chystá expanzi nové hotelové značky - anotační foto
reklama

„Už nyní máme celkem 12 zájemců, z toho dva na Slovensku, šest v Praze a zbytek v českých regionech,“ řekl deníku E15 Sivek. Na nový byznys se Viliam Sivek vrhl poté, co koncem loňského roku prodal největší tuzemskou hotelovou síť EuroAgentur Hotels & Travel ruským podnikatelům. Celkem se tak zbavil 45 hotelů; hodnota transakce nebyla zveřejněna.

V současné době Sivek s rodinou vlastní a provozuje pět hotelů v Praze, expanzi značky Sivek Hotels má na starosti výkonný ředitel firmy Viliam Sivek junior. Společnost Sivek Hotels chce získat pod svá křídla především majitele a provozovatele menších nezávislých hotelů, jejichž síla nestačí například na marketing v zahraničí.

„Vedle našeho systému kvality jde tedy například také o cílený marketing, přístup do našeho on-line rezervačního systému a příliv klientů od naší cestovní kanceláře,“ uvedl Sivek. Právě vlastnictví velké cestovky, která se specializuje na příjezdy turistů ze zahraničí, považuje za svou výhodu.

Kancelář je jedním z hlavních zdrojů hostů v Sivkových hotelech, jejichž obsazenost se letos v hlavní sezoně pohybovala nad 90 procenty. Společnost Viliam Sivek-Sivek Hotels dnes zaměstnává zhruba 160 lidí. Hoteliér vlastní i několik kaváren a restaurací a cateringovou společnost.

reklama
Klíčová slova: Hotely

Diskuse

Podnikatel Sivek chystá expanzi nové hotelové značky

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

EU a Japonsko chtějí obchodní dohodu do konce roku - anotační foto

EU a Japonsko chtějí obchodní dohodu do konce roku

03.05.2016 20:45 Brusel - Nejpozději do konce roku chtějí Evropská unie a Japonsko uzavřít dohodu zjednodušující podmínky...

Stříbro vzroste na trojnásobek, říká expert

03.05.2016 20:10 New York - Minulý rok byl pro zlato a stříbro co se týče poptávky, zájmu investorů a nákupů centrálních bank...

Jaro je obdobím eurovíkendů. Kam vyrazit a na co dát pozor?  - anotační foto

Jaro je obdobím eurovíkendů. Kam vyrazit a na co dát pozor?

03.05.2016 19:31 Praha - S příchodem jara vyráží řada Čechů na krátkodobé zájezdy do zahraničí. Vzhledem k aktuální...

OKD v insolvenci, akcie NWR se propadly o 41 procent

03.05.2016 19:08 Aktualizováno Praha - OKD dnes podala k soudu sama na sebe insolvenci a akcie těžařské společnosti NWR na pražské burze v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 6583 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama