Analytici odhadují srpnovou nezaměstnanost na 8,5 procenta

Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) má v úterý zveřejnit údaje o nezaměstnanosti za měsíc srpen. Analytici očekávají nárůst na 8,5 procenta, s tím, že nezaměstnanost poroste i v dalších měsících v důsledku skončení sezonních prací.

Přidejte svůj názor

Podle analytika společnosti Next Finance Vladimíra Pikory stoupne nezaměstnanost z červencových 8,4 procent na 8,5 procent.

Další nárůst v počtu nezaměstnaných očekává i Jan Bureš z Poštovní spořitelny: "Situace na trhu práce se bude zhoršovat, a to až do poloviny roku 2010, kdy dosáhne 9,5 procent." Zároveň dodal, že nárust nezaměstnanosti v posledních měsícíh byl menší, než analytici očekávali.

Na vyšší nezaměstnanost v příštích měsících upozorňuje i Jan Červenka z Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM): "V létě probíhaly různé sezonní práce ve stavebnictví a zemědělství, které nahrávaly snížení nezaměstnanosti. Tyto práce ale teď končí, navíc stále procházíme ekonomickou krizí, a proto se dá očekávat meziroční nárůst nezaměstnanosti."

Témata: nezaměstnanost
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama