Analytici odhadují srpnovou nezaměstnanost na 8,5 procenta

Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) má v úterý zveřejnit údaje o nezaměstnanosti za měsíc srpen. Analytici očekávají nárůst na 8,5 procenta, s tím, že nezaměstnanost poroste i v dalších měsících v důsledku skončení sezonních prací.

Přidejte svůj názor

Podle analytika společnosti Next Finance Vladimíra Pikory stoupne nezaměstnanost z červencových 8,4 procent na 8,5 procent.

Další nárůst v počtu nezaměstnaných očekává i Jan Bureš z Poštovní spořitelny: "Situace na trhu práce se bude zhoršovat, a to až do poloviny roku 2010, kdy dosáhne 9,5 procent." Zároveň dodal, že nárust nezaměstnanosti v posledních měsícíh byl menší, než analytici očekávali.

Na vyšší nezaměstnanost v příštích měsících upozorňuje i Jan Červenka z Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM): "V létě probíhaly různé sezonní práce ve stavebnictví a zemědělství, které nahrávaly snížení nezaměstnanosti. Tyto práce ale teď končí, navíc stále procházíme ekonomickou krizí, a proto se dá očekávat meziroční nárůst nezaměstnanosti."

Témata: nezaměstnanost
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama