Komerční banka se chystá zpoplatnit dotaz na zůstatek z bankomatů

Praha - Hlouběji do kapsy budou muset sáhnout všichni ti, kdo mají své účty u Komerční banky (KB). Tento peněžní ústav se rozhodl zpoplatnit dotaz na zůstatek prostřednictvím bankomatu, který od 1. prvního února příštího roku přijde u KB na dvě koruny a padesát haléřů, píše ve svém sobotním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

Pokud si klienti KB budou chtít zjistit zůstatek u jiného bankomatu, zaplatí dokonce deset korun. Odborníkům nad tím zůstává rozum stát.

"Popírá to logiku věci, protože většina bank se snaží, aby lidé více používali platební karty. Zpoplatnění kontroly zůstatku u cizích bankomatů bych rozuměl, ale proč u vlastních?" nevěřícně kroutí hlavou expert na bankovní problematiku a provozovatel webu bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

Komerční banka zavedení poplatku oznámila spolu s ostatními změnami, které v sazebníku chystá. V tiskové zprávě klientům doporučila, že mají využívat jiné cesty, jak zjistit, kolik si naspořili, třeba prostřednictvím internetového bankovnictví či SMS zpráv.

Česká republika patří k zemím s nejvyššími poplatky u základních bankovních operací, kterým se běžní klienti prakticky nemohou vyhnout. Jako nejčastější argument banky uvádějí, že musely v 90. letech hodně investovat do zabezpečení.

Pro banky jsou poplatky zdrojem velkých příjmů. Za den na nich vyberou na sto milionů.

Témata: banky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama