Praha musí ušetřit pět miliard

Praha - Hlavní město bude muset příští rok urputně šetřit. Z přípravy rozpočtu na příští rok, který už projednal finanční výbor i rada hlavního města, vyplývá, že metropole bude mít proti letošnímu roku k dispozici zhruba o 5,3 miliardy korun méně, uvádí středeční vydání deníku E15.

Přidejte svůj názor

Výpadek je způsoben nižšími daňovými příjmy, které vybírá stát. Od něho má Praha dostat 36,8 miliardy korun, namísto letošních více než 42 miliard.

Šetření by se nemělo dotknout strategických investic, jako jsou metro, městský okruh, ústřední čistírna a protipovodňová opatření. Ale ani to není jisté. „Tyto akce si vyžádají přes 15 miliard korun, do této částky však městu schází 1,6 miliardy,“ sdělila ředitelka odboru rozpočtu města Zdena Javornická. Kolik bude Praze na příští rok skutečně chybět, si zatím nikdo netroufá říci.

Nižší příjmy města dopadnou naopak zcela jistě na modernizaci kanalizace, plynofikaci města a na rekonstrukce některých místních komunikací, sdělila Javornická.

Témata: Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama