Praha musí ušetřit pět miliard

Praha - Hlavní město bude muset příští rok urputně šetřit. Z přípravy rozpočtu na příští rok, který už projednal finanční výbor i rada hlavního města, vyplývá, že metropole bude mít proti letošnímu roku k dispozici zhruba o 5,3 miliardy korun méně, uvádí středeční vydání deníku E15.

Přidejte svůj názor

Výpadek je způsoben nižšími daňovými příjmy, které vybírá stát. Od něho má Praha dostat 36,8 miliardy korun, namísto letošních více než 42 miliard.

Šetření by se nemělo dotknout strategických investic, jako jsou metro, městský okruh, ústřední čistírna a protipovodňová opatření. Ale ani to není jisté. „Tyto akce si vyžádají přes 15 miliard korun, do této částky však městu schází 1,6 miliardy,“ sdělila ředitelka odboru rozpočtu města Zdena Javornická. Kolik bude Praze na příští rok skutečně chybět, si zatím nikdo netroufá říci.

Nižší příjmy města dopadnou naopak zcela jistě na modernizaci kanalizace, plynofikaci města a na rekonstrukce některých místních komunikací, sdělila Javornická.

Témata: Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama