T-Mobile se vrhá na pevné linky

Praha - Největší český mobilní operátor T-Mobile se stal i vlastníkem pevných linek. Poté, co koupil část Českých Radiokomunikací, významně posílil na trhu internetového připojení ADSL. Ve čtvrtečním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

Přidejte svůj názor

Firma, která byla kdysi pionýrem nahrazování pevné telekomunikační infrastruktury mobilní, tak skončí jako "integrovaný operátor", řekl včera její generální ředitel Ronald Mahler. T-Mobile odkoupil od společnosti České radiokomunikace část její telekomunikační divize, která poskytuje maloobchodní služby koncovým zákazníkům.

Získá tak asi 140 tisíc zákazníků, kteří v současné době služby Českých Radiokomunikací využívají. T-Mobile díky tomu nabídne pevné telekomunikační služby, které mu dosud přeprodávali jiní operátoři a zároveň se stane jedničkou mezi alternativními operátory nabízejícími internetové připojení standardu ADSL. Tomuto trhu dominuje Telefónica O2.

Transakce by měla být dokončena do konce listopadu. Cenu obě firmy neoznámily, ale podle zdrojů LN přišel obchod firmu T-Mobile na několik set milionů korun.

Témata: T-Mobile
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama