Sazka musí šetřit, dusí ji dluhy

Praha - Splátky za stavbu arény ve Vysočanech, kterou bude společnost Sazka splácet až do roku 2021, přinutily firmu k razantním úsporným opatřením. Ty už pocítili organizace, které jsou na její dotace odkázané. Ve středečním vydání o tom informují Hospodářské noviny ( HN ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Z výsledků pololetní rozvahy Sazky vyplývá, že společnost musí v krátkodobém horizontu splatit více peněz, než inkasuje. Některé sportovní svazy, které jsou jejími akcionáři, ještě nedostali zaplaceno ani za rok 2006 a nově se začíná ozývat i Český olympijský výbor (ČOV). Ten zatím ze slíbených devíti splátek viděl pouhé tři. Škrtům se přitom nevyhnuly ani dotace, které dříve putovaly na podporu kultury. Podle vedení Sazky sice ještě rozhodnutí o sponzorských projektech mimo sport a tělovýchovu nepadlo, ale je možné, že k určitým změnám dojde, protože prioritní jsou odvody sportovním a tělovýchovným sdružením.

Zisk Sazky v pololetí klesl o 6,4 procenta na 771 milionů korun. Podle bilance Sazky k 31.6.2009 však může mít Sazka problémy s hotovostí. Zatímco v prvním čtvrtletí byl rozdíl mezi krátkodobými závazky a pohledávkami, které mají splatnost jeden rok, 900 milionů, nyní jsou to už 2,5 miliardy.

Témata: Sazka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama