Sazka musí šetřit, dusí ji dluhy

Praha - Splátky za stavbu arény ve Vysočanech, kterou bude společnost Sazka splácet až do roku 2021, přinutily firmu k razantním úsporným opatřením. Ty už pocítili organizace, které jsou na její dotace odkázané. Ve středečním vydání o tom informují Hospodářské noviny ( HN ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Z výsledků pololetní rozvahy Sazky vyplývá, že společnost musí v krátkodobém horizontu splatit více peněz, než inkasuje. Některé sportovní svazy, které jsou jejími akcionáři, ještě nedostali zaplaceno ani za rok 2006 a nově se začíná ozývat i Český olympijský výbor (ČOV). Ten zatím ze slíbených devíti splátek viděl pouhé tři. Škrtům se přitom nevyhnuly ani dotace, které dříve putovaly na podporu kultury. Podle vedení Sazky sice ještě rozhodnutí o sponzorských projektech mimo sport a tělovýchovu nepadlo, ale je možné, že k určitým změnám dojde, protože prioritní jsou odvody sportovním a tělovýchovným sdružením.

Zisk Sazky v pololetí klesl o 6,4 procenta na 771 milionů korun. Podle bilance Sazky k 31.6.2009 však může mít Sazka problémy s hotovostí. Zatímco v prvním čtvrtletí byl rozdíl mezi krátkodobými závazky a pohledávkami, které mají splatnost jeden rok, 900 milionů, nyní jsou to už 2,5 miliardy.

Témata: Sazka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama