Sazka musí šetřit, dusí ji dluhy

Praha - Splátky za stavbu arény ve Vysočanech, kterou bude společnost Sazka splácet až do roku 2021, přinutily firmu k razantním úsporným opatřením. Ty už pocítili organizace, které jsou na její dotace odkázané. Ve středečním vydání o tom informují Hospodářské noviny ( HN ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Z výsledků pololetní rozvahy Sazky vyplývá, že společnost musí v krátkodobém horizontu splatit více peněz, než inkasuje. Některé sportovní svazy, které jsou jejími akcionáři, ještě nedostali zaplaceno ani za rok 2006 a nově se začíná ozývat i Český olympijský výbor (ČOV). Ten zatím ze slíbených devíti splátek viděl pouhé tři. Škrtům se přitom nevyhnuly ani dotace, které dříve putovaly na podporu kultury. Podle vedení Sazky sice ještě rozhodnutí o sponzorských projektech mimo sport a tělovýchovu nepadlo, ale je možné, že k určitým změnám dojde, protože prioritní jsou odvody sportovním a tělovýchovným sdružením.

Zisk Sazky v pololetí klesl o 6,4 procenta na 771 milionů korun. Podle bilance Sazky k 31.6.2009 však může mít Sazka problémy s hotovostí. Zatímco v prvním čtvrtletí byl rozdíl mezi krátkodobými závazky a pohledávkami, které mají splatnost jeden rok, 900 milionů, nyní jsou to už 2,5 miliardy.

Témata: Sazka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama