Fischer: Na důchodové reformě musí začít pracovat už tato vláda

Praha - Reforma důchodového systému bude zřejmě představovat obrovský problém, nicméně na její přípravě musí začít pracovat už současná vláda. V nedělním pořadu TV Prima Partie to prohlásil premiér Jan Fischer.

Přidejte svůj názor

Jan Fischer

„V pátek jsme ukončili velký příběh o schválení úsporného balíčku, ale jednání o rozpočtu ještě určitě nebude jednoduchá záležitost. Nicméně jsem v tomto směru optimista,“ ujistil premiér.

Vláda by podle něj měla v nejbližších dnech seznámit veřejnost se svým programem. „Jedná se zejména o kultivaci státní správy, zabránění zbytečných odtoků veřejných peněz, boj proti korupci, zlepšení situace v oblasti vědy,“ nastínil Fischer.

Přípravu důchodové reformy by vůbec neodkládal. „Je potřeba zintenzivnit analytické práce, které už teď probíhají. Můžeme připravit různé kroky, ovšem o výsledku by měla rozhodovat čistě politická vláda,“ je přesvědčen.

Ožehavou otázku eurokomisaře by podle Fischerových slov měla vláda vyřešit nejpozději do 25. října. „Vyzval jsem politiky a parlamentní strany, aby mi posílaly své návrhy. Pouze ČSSD zatím jasně deklarovala, že jejím kandidátem je současný komisař Vladimír Špidla,“ potvrdil. K ostatním jménům, jako například předseda ODS Mirek Topolánek nebo i samotný Fischer, se premiér nechtěl vyjadřovat. „Ta jména se teprve rodí,“ řekl.

Co se týče výsledku divácké ankety TV Prima, výrazných 95 procent zůčastněných z nich je spokojeno s tím, že současná vláda bude mít mandát až do řádných voleb v červnu 2010. „To mě velmi těší. Ale spíš to vidím, jako obrovskou odpovědnost a závazek,“ uzavřel Fischer.

Témata: Fischer, Jan | důchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama