Fischer: Na důchodové reformě musí začít pracovat už tato vláda

Praha - Reforma důchodového systému bude zřejmě představovat obrovský problém, nicméně na její přípravě musí začít pracovat už současná vláda. V nedělním pořadu TV Prima Partie to prohlásil premiér Jan Fischer.

Přidejte svůj názor

Jan Fischer

„V pátek jsme ukončili velký příběh o schválení úsporného balíčku, ale jednání o rozpočtu ještě určitě nebude jednoduchá záležitost. Nicméně jsem v tomto směru optimista,“ ujistil premiér.

Vláda by podle něj měla v nejbližších dnech seznámit veřejnost se svým programem. „Jedná se zejména o kultivaci státní správy, zabránění zbytečných odtoků veřejných peněz, boj proti korupci, zlepšení situace v oblasti vědy,“ nastínil Fischer.

Přípravu důchodové reformy by vůbec neodkládal. „Je potřeba zintenzivnit analytické práce, které už teď probíhají. Můžeme připravit různé kroky, ovšem o výsledku by měla rozhodovat čistě politická vláda,“ je přesvědčen.

Ožehavou otázku eurokomisaře by podle Fischerových slov měla vláda vyřešit nejpozději do 25. října. „Vyzval jsem politiky a parlamentní strany, aby mi posílaly své návrhy. Pouze ČSSD zatím jasně deklarovala, že jejím kandidátem je současný komisař Vladimír Špidla,“ potvrdil. K ostatním jménům, jako například předseda ODS Mirek Topolánek nebo i samotný Fischer, se premiér nechtěl vyjadřovat. „Ta jména se teprve rodí,“ řekl.

Co se týče výsledku divácké ankety TV Prima, výrazných 95 procent zůčastněných z nich je spokojeno s tím, že současná vláda bude mít mandát až do řádných voleb v červnu 2010. „To mě velmi těší. Ale spíš to vidím, jako obrovskou odpovědnost a závazek,“ uzavřel Fischer.

Témata: Fischer, Jan | důchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama