Pražská burza posiluje dopoledne o více než 3 procenta

Akcie na pražské burze během první hodiny čtvrtečního obchodování prudce posilují. Jak vyplývá z oficiálních internetových stránek Burzy cenných papírů Praha (BCPP), index PX posílil o 3,06 procenta.

Přidejte svůj názor

Nejsilněji rostoucím titulem jsou akcie mediální CME, které při objemu obchodů více než 5 milionů korun posílily o 12,09 procenta na úroveň 206,80 korun za jednu akcií. Těsně v závěsu za ní jsou akcie bankovní skupiny Erste, které se při objemu obchodů téměř 96 milionu korun dostaly na úroveň 323 korun, čímž posílily o 11,38 procenta. Jde zároveň o jediné dva tituly v segmentu SPAD, které během čtvrtečního obchodování zaznamenaly růst nejen dvouciferným tempem, ale také o více než 4 procenta. Třetí nejrůstovějším titulem jsou totiž akcie pojišťovacího gigantu VIG, které posílily o 3,92 procenta na úroveň 530 korun za akcii při objemu obchodů lehce přes 1,3 milionu korun.

Posilují ovšem i akcie developerské společnosti Orco, která počátkem týden odložila oznámení svých hospodářských výsledků, a na jeden den muselo být s jejími akciemi pozastaveno obchodování. Orco tak během čtvrtečního obchodování přidalo 2,52 procenta při objemu obchodů téměř 3 miliony korun a dostaly se tak na úroveň 102,01 koruny za akcii. Orco navíc podle agentury Reuters během čtvrtečního dopoledne oznámilo, že do 25. března zveřejní svou strategii dalšího vývoje společnosti. "Představenstvo společnosti se krátce sejde, aby vybralo ze strategických, provozních a finančních možností tu strategii, která pomůže provozu společnosti ve snaze dosáhnout všech svých povinností v těžkých časech úvěrové krize a prostředí na trhu s nemovitostmi," uvádí se v prohlášení společnosti Orco.

Nejztrátovějším titulem burzy jsou akcie autobazarů AAA, které při nulovém objemu obchodu spadly na úroveň 5,37 koruny za akcii, což znamená ztrátu 1,67 procenta. Na druhém místě ve ztrátovosti jsou akcie těžařské NWR, které při objemu obchodů více než 11 milionů korun ztratily 1,14 procenta a propadly se na úroveň 62,52 korun.

 

Témata: Ekonomika
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pražská burza posiluje dopoledne o více než 3 procenta

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Placené volno nebo úlevy na daních? Jaké výhody má studium při práci - anotační foto

Placené volno nebo úlevy na daních? Jaké výhody má studium při práci

23.03.2017 20:43 MAGAZÍN - Rozhodnutí začít se studiem při zaměstnání není jednoduché. Dodatečné zvyšování…

Stávka ve zlínském Mitasu? Odboráři už mají dostatek podpisů - anotační foto

Stávka ve zlínském Mitasu? Odboráři už mají dostatek podpisů

23.03.2017 16:57 Zlín - Odboráři zlínského závodu společnosti Mitas již sebrali dostatek podpisů pro vyhlášení…

Babiš hájí vznik státního podniku pro EET. Jednání výboru označil za frašku - anotační foto

Babiš hájí vznik státního podniku pro EET. Jednání výboru označil za frašku

23.03.2017 16:14 Aktualizováno Praha – Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes před poslanci z z kontrolního výboru obhajoval…

Zeman podepsal nové zákony: Autorské poplatky vzrostou jen o inflaci, zamezí se mezinárodním únikům daní - anotační foto

Zeman podepsal nové zákony: Autorské poplatky vzrostou jen o inflaci,…

23.03.2017 16:03 Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal novelu, která má zamezit mezinárodním daňovým únikům. Další…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama