Pražská burza posiluje dopoledne o více než 3 procenta

Akcie na pražské burze během první hodiny čtvrtečního obchodování prudce posilují. Jak vyplývá z oficiálních internetových stránek Burzy cenných papírů Praha (BCPP), index PX posílil o 3,06 procenta.

Přidejte svůj názor

Nejsilněji rostoucím titulem jsou akcie mediální CME, které při objemu obchodů více než 5 milionů korun posílily o 12,09 procenta na úroveň 206,80 korun za jednu akcií. Těsně v závěsu za ní jsou akcie bankovní skupiny Erste, které se při objemu obchodů téměř 96 milionu korun dostaly na úroveň 323 korun, čímž posílily o 11,38 procenta. Jde zároveň o jediné dva tituly v segmentu SPAD, které během čtvrtečního obchodování zaznamenaly růst nejen dvouciferným tempem, ale také o více než 4 procenta. Třetí nejrůstovějším titulem jsou totiž akcie pojišťovacího gigantu VIG, které posílily o 3,92 procenta na úroveň 530 korun za akcii při objemu obchodů lehce přes 1,3 milionu korun.

Posilují ovšem i akcie developerské společnosti Orco, která počátkem týden odložila oznámení svých hospodářských výsledků, a na jeden den muselo být s jejími akciemi pozastaveno obchodování. Orco tak během čtvrtečního obchodování přidalo 2,52 procenta při objemu obchodů téměř 3 miliony korun a dostaly se tak na úroveň 102,01 koruny za akcii. Orco navíc podle agentury Reuters během čtvrtečního dopoledne oznámilo, že do 25. března zveřejní svou strategii dalšího vývoje společnosti. "Představenstvo společnosti se krátce sejde, aby vybralo ze strategických, provozních a finančních možností tu strategii, která pomůže provozu společnosti ve snaze dosáhnout všech svých povinností v těžkých časech úvěrové krize a prostředí na trhu s nemovitostmi," uvádí se v prohlášení společnosti Orco.

Nejztrátovějším titulem burzy jsou akcie autobazarů AAA, které při nulovém objemu obchodu spadly na úroveň 5,37 koruny za akcii, což znamená ztrátu 1,67 procenta. Na druhém místě ve ztrátovosti jsou akcie těžařské NWR, které při objemu obchodů více než 11 milionů korun ztratily 1,14 procenta a propadly se na úroveň 62,52 korun.

 

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globus stáhnul z prodeje chobotničky, obsahovaly jedovaté kadmium

25.05.2018 16:23 Praha - Kvůli zvýšenému limitu toxického kadmia nařídila Státní veterinární zpráva (SVS) stáhnout z…

Koruna vůči euru padá, je nejslabší od konce roku 2017. Zakročí ČNB?

25.05.2018 15:41 Praha/Stockholm - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích…

Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit dividendu. Ostuda a blamáž, hromuje…

25.05.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol navrhuje nevyplatit letos akcionářům…

J&T dostala 11,5 miliardy korun, které jí dlužila CEFC. Mynář svádí…

25.05.2018 14:00 Praha - Skupina J&T dostala od čínské CITIC Group 11,5 miliardy Kč, které jí dlužila čínská CEFC.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama