Jediný zájemce o koupi ČSA nabízí jednu miliardu

Praha - Částku mírně přesahující jednu miliardu korun nabídlo konsorcium firem Travel Service a Unimex na privatizaci Českých aerolinií (ČSA). Informovala o tom ve středu mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Výši nabídky na odkoupení 91,75 procenta akcií ČSA potvrdilo také ministerstvo financí. „Nabízená cena přesahuje částku jedné miliardy korun za předpokladu převzetí společnosti s nulovým vlastním jměním," upřesnila Dufková s tím, že konsorcium je v případě přijetí nabídky připraveno převzít veškeré závazky vůči financujícím institucím, včetně závazků vyplývajících z leasingových smluv, které přesahují částku 14 miliard korun.

Podle Dufkové se konsorcium firem také zavazuje, že bude využívat letiště v Praze - Ruzyni jako své domovské letiště.

ČSA v současné době prodělávají rozsáhlou restrukturalizaci, kterou připravil management firmy pod vedením Radomíra Lašáka. Restrukturalizace má firmu dostat ze ztrátového provozu, který za první pololetí tohoto roku znamenal ztrátu téměř dvou miliard korun. Lašákův plán počítá s propuštěním více než 800 zaměstnanců a mimo jiné i prodejem tří letounů Boeing 737. Kromě toho aerolinky zavedly zcela nový systém prodeje letenek, od kterého si slibují zvýšení tržeb v zimním období.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama