Sazka chce vidět lidem do soukromí

Praha - Společnost Sazka v rámci připomínkového řízení k loterijnímu zákonu navrhuje, aby výherní automaty měly instalovány čtečky občanských průkazů a byly propojeny s registry s citlivými osobními údaji. V úterním vydání o tom píší Lidové noviny (LN).

Přidejte svůj názor

Podle šéfa Sazky Aleše Hušáka by díky čtečkám herní automat poznal, zda na něm nehraje nezletilý, nebo například osoba, která pobírá sociální dávky. Charakter zpřístupněných osobních údajů podle Hušáka záleží už na poslancích, jak by si kritéria pro úpravy v zákoně nastavili a jaké registry by byly propojeny.

"V USA tento systém funguje a výhru nedostane člověk, který dluží peníze státu," tvrdí šéf Sazky. Zneužití informací Hušák odmítá: "Dohled nad novým registrem by měl sám stát."

Návrhu Sazky se obává místopředseda ODS Ivan Langer, který v tom vidí riziko zneužití informací a nabádá k velké obezřetnosti. Naopak šéf lidovců Cyril Svoboda považuje zavedení čteček za výborný nápad. "Nemohli by tak hrát dlužníci a lidé na sociálních dávkách, což by mohlo přispět k uklidnění situace v problémových lokalitách," řekl LN Svoboda.

Témata: Sazka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama