Sazka chce vidět lidem do soukromí

Praha - Společnost Sazka v rámci připomínkového řízení k loterijnímu zákonu navrhuje, aby výherní automaty měly instalovány čtečky občanských průkazů a byly propojeny s registry s citlivými osobními údaji. V úterním vydání o tom píší Lidové noviny (LN).

Přidejte svůj názor

Podle šéfa Sazky Aleše Hušáka by díky čtečkám herní automat poznal, zda na něm nehraje nezletilý, nebo například osoba, která pobírá sociální dávky. Charakter zpřístupněných osobních údajů podle Hušáka záleží už na poslancích, jak by si kritéria pro úpravy v zákoně nastavili a jaké registry by byly propojeny.

"V USA tento systém funguje a výhru nedostane člověk, který dluží peníze státu," tvrdí šéf Sazky. Zneužití informací Hušák odmítá: "Dohled nad novým registrem by měl sám stát."

Návrhu Sazky se obává místopředseda ODS Ivan Langer, který v tom vidí riziko zneužití informací a nabádá k velké obezřetnosti. Naopak šéf lidovců Cyril Svoboda považuje zavedení čteček za výborný nápad. "Nemohli by tak hrát dlužníci a lidé na sociálních dávkách, což by mohlo přispět k uklidnění situace v problémových lokalitách," řekl LN Svoboda.

Témata: Sazka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama