Hazardní a loterijní společnosti šidí sport a charitu

Praha - Podle místopředsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala se prý z peněz, které hazardní a loterijní společnosti musí každoročně posílat na dobročinné účely, ztratí až jedna miliarda korun. Ve středečním vydání o tom informují Hospodářské noviny ( HN ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"My tímto přicházíme o více než miliardu korun ročně. Určitá skupina společností totiž skrze svá občanská sdružení vyvádí peníze na spolky, které v podstatě žádnou sportovní nebo dobročinnou aktivitu nevykonávají. Stát ale nemá žádné kontrolní mechanismy," řekl včera HN Kejval.

Nejvíc peněz uniká z menších společností, většinou provozovatelů kasin. Takové si totiž zřizují vlastní nadační fondy, které peníze povinně určené na dobročinné účely rozdělují samy. Nad těmi ale stát nemá kontrolu, protože příjemce darů už fondy státu nemusí hlásit.

Nejvyšší částky na sport odvádí Sazka, která takto musí dělit veškerý zisk. Problém ale je, že v posledních letech splácí výstavbu víceúčelové sportovní haly v pražských Vysočanech a pro sportovní svazy jí zbývá stále méně peněz.

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama