Cupka vyplatil přes půl miliardy korun ze zkrachovalé Sazky

Praha - Jediný zajištěný věřitel zkrachovalé loterijní společnosti Sazka, agent držitelů dluhopisů The Bank of New York Mellon, byl v pátek jako první z řady věřitelů vyplacen, získal přes půl miliardy korun. Agentuře Mediafax to potvrdil insolvenční správce Sazky Josef Cupka.

Diskuse: 0

Cupka vyplatil přes půl miliardy korun ze zkrachovalé Sazky - anotační foto
reklama

"Dnes byl vyplacen zajištěný věřitel, to znamená ta americká banka The Bank of New York Mellon," řekl Cupka agentuře Mediafax a dodal, že tento věřitel dostal něco přes půl miliardy korun.

Cupka odeslal peníze na účet banky poté, co Vrchní soud potvrdil rozhodnutí prvoinstančního soudu a zamítl odvolání společnosti Gladiolus. O výplatě zajištěného věřitele rozhodl už 12. ledna 2012 Městský soud v Praze, který souhlasil s vydáním výtěžku zpeněžení pro zajištěného věřitele a schválil výplatu 567 127 900 korun z prodeje majetkové podstaty podniku Sazka, a.s.

"Výplatou zajištěného věřitele jsme postoupili do další části insolvenčního řízení, jsem rád, že Vrchní soud potvrdil, že naše rozhodnutí jsou správná a v souladu se zákonem a konečně mohu začít plnit svoji hlavní funkci správce, kterou je uspokojování věřitelů," reagoval na rozhodnutí Vrchního soudu insolvenční správce Cupka.

"Insolvenční správce věří, že nadále už nebudou podávány účelové žaloby, jejichž smyslem je pouze oddalování procesu uspokojení věřitelů a tedy i zdárného ukončení insolvenčního řízení," doplnila Cupkova mluvčí Lenka Angelika Tichá.

The Bank Of New York Mellon, London Branch do insolvenčního řízení se Sazkou přihlásila pohledávku za celkem 4,936 miliardy korun. Pohledávku ve stejné výši přihlásil také věřitel BNY Mellon Corporate Trustee Services LTD. Jde o dluhopisy Sazky, které společnost využila ke stavbě multifunkční arény v pražských Vysočanech.

reklama
Klíčová slova: Sazka finance

Diskuse

Cupka vyplatil přes půl miliardy korun ze zkrachovalé Sazky

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Čína snižuje požadavek na minimální rezervy bank  - anotační foto

Čína snižuje požadavek na minimální rezervy bank

19.04.2015 17:39 Peking - Čínská centrální banka dnes oznámila, že s platností od pondělí sníží o jeden procentní bod úroveň...

Farmářské trhy v Ostravě lákají stále více lidí  - anotační foto

Farmářské trhy v Ostravě lákají stále více lidí

19.04.2015 16:30 Ostrava - Zájem Ostravanů o výrobky farmářů roste. Obyvatelé krajského města mají možnost nakupovat výrobky...

Před MS v hokeji se vyrojil rekordní počet slevových akcí na televize - anotační foto

Před MS v hokeji se vyrojil rekordní počet slevových akcí na televize

19.04.2015 16:08 Praha - Obchodníci spustili před mistrovstvím světa v hokeji rekordní počet slevových akcí na televize....

Farmářský trh má v Brně stále velký potenciál  - anotační foto

Farmářský trh má v Brně stále velký potenciál

19.04.2015 12:33 Brno - Trh s farmářskými produkty, tedy s potravinami od malých a středních výrobců, má v Brně stále velký...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 10320 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama