Obchody věří, že je spasí vánoce

Praha - Obchodníci, kterým klesají tržby celý rok, doufají, že jim sváteční nákupní horečka pomůže zachránit mizerné skóre. Aby si pomohli, musí zatlačit na dodavatele, aby šli s cenou dolů - o co úspěšnější v tomto snažení budou, o to více na jejich úkor vydělají, píše čtvrteční Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

"Je to čím dál horší. Ve smlouvě máme cenu sto padesát, zaplatí nám ale jen sto čtyřicet. Rozdíl jde automaticky do marže obchodu," uvedl dodavatel konzervárenských výrobků pod podmínkou anonymity. Také další dodavatelé zjišťují, že smlouvy uzavřené s řetězci super a hyper marketů mají najednou menší hodnotu, než byla na počátku roku. "Ceny i tržby klesají všem, ale poplatky pro řetězce jsou stále stejné," potvrdil například spolumajitel ZŘUD - Masokombinát Písek CZ Čestmír Motejzík.

Obchodníci tak využívají léty osvědčenou hrozbu. Nabídka hlavních letákových lákadel - mléka, másla, masných výrobků, rohlíků - je stále vysoká, a tak lze dodavatele snadno vyměnit. Obchodní řetězce tvrdí, že se řídí situací na trhu a zákazníkům musí nadbíhat už od loňských vánoc. Pokles tržeb však zatím zcela zastavit nešlo. Vzrostla totiž nezaměstnanost a ostatní lidé utrácejí méně z obezřetnosti.

Témata: Vánoce | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama