Obchody věří, že je spasí vánoce

Praha - Obchodníci, kterým klesají tržby celý rok, doufají, že jim sváteční nákupní horečka pomůže zachránit mizerné skóre. Aby si pomohli, musí zatlačit na dodavatele, aby šli s cenou dolů - o co úspěšnější v tomto snažení budou, o to více na jejich úkor vydělají, píše čtvrteční Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

"Je to čím dál horší. Ve smlouvě máme cenu sto padesát, zaplatí nám ale jen sto čtyřicet. Rozdíl jde automaticky do marže obchodu," uvedl dodavatel konzervárenských výrobků pod podmínkou anonymity. Také další dodavatelé zjišťují, že smlouvy uzavřené s řetězci super a hyper marketů mají najednou menší hodnotu, než byla na počátku roku. "Ceny i tržby klesají všem, ale poplatky pro řetězce jsou stále stejné," potvrdil například spolumajitel ZŘUD - Masokombinát Písek CZ Čestmír Motejzík.

Obchodníci tak využívají léty osvědčenou hrozbu. Nabídka hlavních letákových lákadel - mléka, másla, masných výrobků, rohlíků - je stále vysoká, a tak lze dodavatele snadno vyměnit. Obchodní řetězce tvrdí, že se řídí situací na trhu a zákazníkům musí nadbíhat už od loňských vánoc. Pokles tržeb však zatím zcela zastavit nešlo. Vzrostla totiž nezaměstnanost a ostatní lidé utrácejí méně z obezřetnosti.

Témata: Vánoce | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama