Lidovci chtějí zakázat sázky přes internet

Praha - Lidovci včera představili svůj přepracovaný návrh loterijního zákona, který mimo jiné počítá s úplným zákazem sázení přes mobil a internet. V pátečním vydání o tom informují Lidové noviny ( LN ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund tvrdí, že by zákaz sázení na internetu vedl k řadě žalob a arbitráží za zmařené investice a ušlý zisk. Připojil se k němu i mluvčí společnosti Synot Jiří Hrabovský: "To, co navrhují lidovci, je z našeho pohledu populistická politika. Není založena na žádných logických argumentech a už vůbec není založena na znalostech tohoto průmyslu."

Současná úprava loterijního zákona ukládá provozovatelům hazardu odvádět část svého zisku na veřejnoprospěšné účely. Sazba se pohybuje od šesti do dvaceti procent zisku a provozovatel si sám určí, kam peníze pošle. To vede k účelovému dělení provozovatelů hazardu na menší společnosti. Lidovecký návrh počítá se sjednocením sazby odvodu na dvaceti procentech zisku s tím, že tyto peníze by šly do Státního fondu kultury.

"V případě sportovních a tělovýchovných sdružení by fond kultury nepředstavoval nic jiného než znárodnění jejich prostředků. Navíc by se tak vytvořil prostor pro "porcování medvěda jinými prostředky," oponuje opět mluvčí Sazky Zikmund.

A jaké má návrh šance? Šéf KDU-ČSL je optimista. "Mluvil jsem o tom s panem Topolánkem i Paroubkem, všichni tvrdí, že jsou pro omezení hazardu a právě hlasování o našem návrhu to ukáže," dodal.

Témata: sázení
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globus stáhnul z prodeje chobotničky, obsahovaly jedovaté kadmium

25.05.2018 16:23 Praha - Kvůli zvýšenému limitu toxického kadmia nařídila Státní veterinární zpráva (SVS) stáhnout z…

Koruna vůči euru padá, je nejslabší od konce roku 2017. Zakročí ČNB?

25.05.2018 15:41 Praha/Stockholm - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích…

Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit dividendu. Ostuda a blamáž, hromuje…

25.05.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol navrhuje nevyplatit letos akcionářům…

J&T dostala 11,5 miliardy korun, které jí dlužila CEFC. Mynář svádí…

25.05.2018 14:00 Praha - Skupina J&T dostala od čínské CITIC Group 11,5 miliardy Kč, které jí dlužila čínská CEFC.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama