Lidovci chtějí zakázat sázky přes internet

Praha - Lidovci včera představili svůj přepracovaný návrh loterijního zákona, který mimo jiné počítá s úplným zákazem sázení přes mobil a internet. V pátečním vydání o tom informují Lidové noviny ( LN ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund tvrdí, že by zákaz sázení na internetu vedl k řadě žalob a arbitráží za zmařené investice a ušlý zisk. Připojil se k němu i mluvčí společnosti Synot Jiří Hrabovský: "To, co navrhují lidovci, je z našeho pohledu populistická politika. Není založena na žádných logických argumentech a už vůbec není založena na znalostech tohoto průmyslu."

Současná úprava loterijního zákona ukládá provozovatelům hazardu odvádět část svého zisku na veřejnoprospěšné účely. Sazba se pohybuje od šesti do dvaceti procent zisku a provozovatel si sám určí, kam peníze pošle. To vede k účelovému dělení provozovatelů hazardu na menší společnosti. Lidovecký návrh počítá se sjednocením sazby odvodu na dvaceti procentech zisku s tím, že tyto peníze by šly do Státního fondu kultury.

"V případě sportovních a tělovýchovných sdružení by fond kultury nepředstavoval nic jiného než znárodnění jejich prostředků. Navíc by se tak vytvořil prostor pro "porcování medvěda jinými prostředky," oponuje opět mluvčí Sazky Zikmund.

A jaké má návrh šance? Šéf KDU-ČSL je optimista. "Mluvil jsem o tom s panem Topolánkem i Paroubkem, všichni tvrdí, že jsou pro omezení hazardu a právě hlasování o našem návrhu to ukáže," dodal.

Témata: sázení
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama