Lidovci chtějí zakázat sázky přes internet

Praha - Lidovci včera představili svůj přepracovaný návrh loterijního zákona, který mimo jiné počítá s úplným zákazem sázení přes mobil a internet. V pátečním vydání o tom informují Lidové noviny ( LN ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund tvrdí, že by zákaz sázení na internetu vedl k řadě žalob a arbitráží za zmařené investice a ušlý zisk. Připojil se k němu i mluvčí společnosti Synot Jiří Hrabovský: "To, co navrhují lidovci, je z našeho pohledu populistická politika. Není založena na žádných logických argumentech a už vůbec není založena na znalostech tohoto průmyslu."

Současná úprava loterijního zákona ukládá provozovatelům hazardu odvádět část svého zisku na veřejnoprospěšné účely. Sazba se pohybuje od šesti do dvaceti procent zisku a provozovatel si sám určí, kam peníze pošle. To vede k účelovému dělení provozovatelů hazardu na menší společnosti. Lidovecký návrh počítá se sjednocením sazby odvodu na dvaceti procentech zisku s tím, že tyto peníze by šly do Státního fondu kultury.

"V případě sportovních a tělovýchovných sdružení by fond kultury nepředstavoval nic jiného než znárodnění jejich prostředků. Navíc by se tak vytvořil prostor pro "porcování medvěda jinými prostředky," oponuje opět mluvčí Sazky Zikmund.

A jaké má návrh šance? Šéf KDU-ČSL je optimista. "Mluvil jsem o tom s panem Topolánkem i Paroubkem, všichni tvrdí, že jsou pro omezení hazardu a právě hlasování o našem návrhu to ukáže," dodal.

Témata: sázení
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama