Drahá vejce zdraží cukroví i pečivo, varují pekaři

Praha - Od začátku letošního roku výrazně vzrostla cen vajec, podle Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v ČR je tak téměř jisté, že se tyto náklady musí promítnout do odbytových cen cukrářských a některých pekařských výrobků. Svaz o tom informoval ve čtvrtek.

Diskuse: 0

Drahá vejce zdraží cukroví i pečivo, varují pekaři - anotační foto
reklama

"Stávající situace může zasadit pekařům a zejména cukrářům opět citelnou ránu," komentuje vývoj na trhu předseda Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v ČR Jaromír Dřízal.
 
Pekařský a cukrářský obor se podle něj dlouhodobě potýká s neustálým růstem nákladových položek, jako jsou pšeničná a zejména žitná mouka, olej, máslo, mák, cukr, energie, pohonné hmoty či potravinářské obaly. Nyní k těmto položkám přibyla i vejce.

"Pro některé, zejména malé a střední pekaře a cukráře, může být toto neustálé zvyšování vstupů likvidační. Mnozí z nich již dnes melou z posledního a zvažují ukončení činnosti. Pokud by krachovali malí pekaři a cukráři, trh by byl ochuzen o místní a regionální speciality a zvýšil by se prodej unifikovaných výrobků a podíl dopékaných mražených polotovarů v marketech," upozornil Dřízal.
 
Podle údajů Českého statistického úřadu ve druhém týdnu letošního roku činila průměrná cena vajec v obchodech 2,74 Kč, v sedmém týdnu 3,06 Kč a v 11. týdnu už dokonce 5,11 Kč. Průměrná cena kilogramu vaječné melanže podle Dřízala vzrostla z 45 korun na 65 korun.

reklama
Klíčová slova: Vejce Potraviny

Diskuse

Drahá vejce zdraží cukroví i pečivo, varují pekaři

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

EU a Japonsko chtějí obchodní dohodu do konce roku - anotační foto

EU a Japonsko chtějí obchodní dohodu do konce roku

03.05.2016 20:45 Brusel - Nejpozději do konce roku chtějí Evropská unie a Japonsko uzavřít dohodu zjednodušující podmínky...

Stříbro vzroste na trojnásobek, říká expert

03.05.2016 20:10 New York - Minulý rok byl pro zlato a stříbro co se týče poptávky, zájmu investorů a nákupů centrálních bank...

Jaro je obdobím eurovíkendů. Kam vyrazit a na co dát pozor?

03.05.2016 19:31 Praha - S příchodem jara vyráží řada Čechů na krátkodobé zájezdy do zahraničí. Vzhledem k aktuální...

OKD v insolvenci, akcie NWR se propadly o 41 procent

03.05.2016 19:08 Aktualizováno Praha - OKD dnes podala k soudu sama na sebe insolvenci a akcie těžařské společnosti NWR na pražské burze v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 6645 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama