Stovky hotelů jsou na prodej

Praha - Stovky hotelů v Česku jsou na prodej. Je to řádově víc než v minulosti, důvodem je krize, která citelně postihuje hotelnictví, uvádí páteční vydání deníku E15.

Přidejte svůj názor

Přesný počet nabízených podniků je složité zjistit, protože mnohé z prodejů se organizují neveřejně. „Na trhu se nyní k prodeji nabízí sto padesát až dvě stě hotelových ubytovacích zařízení, z toho zhruba šedesát v Praze,“ uvedl deníku E15 Jiří Milský, který řídí hotelovou společnost Imperial Group v Karlových Varech.

Podle realitních kanceláří je však číslo ještě větší. „V neveřejné nabídce majitelů odhodlaných prodat za přiměřenou cenu hotel je nejméně čtyři sta padesát položek,“ tvrdí Jiří Rejn z realitní firmy Erge. To je desetkrát víc než před rokem. Každý měsíc v nabídce přibývá asi třicet položek. Do tohoto počtu patří podniky s kapacitou nejméně šedesát osob a s restaurací pro 45 lidí.

Na veřejnost se podle Rejna dostává pouze minimum informací, protože zveřejnění může způsobit hotelu provozní potíže.

Rostoucí nabídku hotelů potvrzuje i generální ředitel Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. „Kolik jich ale konkrétně je, se jenom velmi těžko dopočítává,“ tvrdí Stárek.

V nabídce jsou nejčastěji menší hotely, za kterými nestojí žádné řetězce. Za 14 a půl milionu korun tak lze koupit hotel na Vysočině s 65 lůžky, saunou a dvěma restauracemi. Nebo čtyřhvězdičkový hotel 15 kilometrů od Prahy, „bližší informace při osobním jednání“. Z informací deníku E15 však vyplývá, že nového majitele hledá i několik luxusních pražských hotelů.

Témata: Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama