Stovky hotelů jsou na prodej

Praha - Stovky hotelů v Česku jsou na prodej. Je to řádově víc než v minulosti, důvodem je krize, která citelně postihuje hotelnictví, uvádí páteční vydání deníku E15.

Přidejte svůj názor

Přesný počet nabízených podniků je složité zjistit, protože mnohé z prodejů se organizují neveřejně. „Na trhu se nyní k prodeji nabízí sto padesát až dvě stě hotelových ubytovacích zařízení, z toho zhruba šedesát v Praze,“ uvedl deníku E15 Jiří Milský, který řídí hotelovou společnost Imperial Group v Karlových Varech.

Podle realitních kanceláří je však číslo ještě větší. „V neveřejné nabídce majitelů odhodlaných prodat za přiměřenou cenu hotel je nejméně čtyři sta padesát položek,“ tvrdí Jiří Rejn z realitní firmy Erge. To je desetkrát víc než před rokem. Každý měsíc v nabídce přibývá asi třicet položek. Do tohoto počtu patří podniky s kapacitou nejméně šedesát osob a s restaurací pro 45 lidí.

Na veřejnost se podle Rejna dostává pouze minimum informací, protože zveřejnění může způsobit hotelu provozní potíže.

Rostoucí nabídku hotelů potvrzuje i generální ředitel Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. „Kolik jich ale konkrétně je, se jenom velmi těžko dopočítává,“ tvrdí Stárek.

V nabídce jsou nejčastěji menší hotely, za kterými nestojí žádné řetězce. Za 14 a půl milionu korun tak lze koupit hotel na Vysočině s 65 lůžky, saunou a dvěma restauracemi. Nebo čtyřhvězdičkový hotel 15 kilometrů od Prahy, „bližší informace při osobním jednání“. Z informací deníku E15 však vyplývá, že nového majitele hledá i několik luxusních pražských hotelů.

Témata: Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama