Náboráři ZP Média za lidi podepisovali změnu zdravotní pojišťovny

Olomouc - Desítkám lidí z Olomouce náboráři zdravotní pojišťovny Média zfalšovanými podpisy změnili zdravotní pojišťovnu. V sobotu to napsala regionální příloha MF Dnes pro střední Moravu.

Přidejte svůj názor

Náboráři neváhali za oslovené klienty jiných pojišťoven vyplňovat žádosti o přeregistraci, aby získali co nejvyšší odměny. Lidé přitom vůbec nic netušili a o tom, že spadají pod jinou pojišťovnu, se dozvěděli až v polovině října, kdy jim domů přišla obálka s kartičkou ZP Média.

Neférový postup při získávání nových klientů přiznala pojišťovna již v září, tehdy ale tvrdila, že šlo o pochybení jednotlivců. Nyní uznává, že situace je vážnější. "Zjistili jsme, že opakovaně docházelo k selhání lidského faktoru. Skutečně jsme objevili i zfalšované podpisy," řekla deníku mluvčí ZP Média Blanka Kramolišová. Za všechno podle ní mohou pracovníci z externích firem, které si pojišťovna najímala. "Tam, kde jsme vypátrali konkrétního člověka, jsme ho potrestali a rozvázali smlouvu s danou firmou," vysvětlila Kramolišová. Případů podvedených klientů jsou na střední Moravě desítky, stále se objevují další.

"V Olomouckém kraji máme asi 80 bývalých klientů, kteří jsou nyní proti své vůli u této pojišťovny. Většina jich je právě z Olomouce, na ostatních místech jde spíše o jednotlivce," potvrzuje Jiří Vévoda ze Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dealeři ZP Média si nejčastěji vybírali starší lidi, které navštěvovali přímo u nich doma. Většinou chodili ve vícečlenných skupinkách.

Změnit pojišťovnu lze v České republice nejčastěji jedenkrát ročně. "Samozřejmě tam, kde došlo ke zfalšování podpisů, budeme tento problém řešit individuálně. To je podvod ze strany našich externích pracovníků a my se budeme snažit těmto klientům vyhovět," sdělila mluvčí ZP Média. Oklamaní lidé by se podle ní měli obracet na nejbližší kontaktní centrum, případně na zelenou linku pojišťovny.

Témata: pojišťovny | podvod
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Náboráři ZP Média za lidi podepisovali změnu zdravotní pojišťovny

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace - anotační foto

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace

28.03.2017 19:26 Aktualizováno Praha - Podle Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) by případnou sankci 22 milionů korun kvůli…

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí - anotační foto

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí

28.03.2017 14:48 Aktualizováno Praha - Do odevzdání daňového přiznání v řádném termínu zbývá zhruba dvěma milionům podnikatelů pár…

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel Primy - anotační foto

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel…

28.03.2017 14:17 Praha - Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců…

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue - anotační foto

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue

28.03.2017 13:47 Londýn, Praha - Jste ve frontě. To se vám může ukázat, když se chcete na stránkách britské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama