Náboráři ZP Média za lidi podepisovali změnu zdravotní pojišťovny

Olomouc - Desítkám lidí z Olomouce náboráři zdravotní pojišťovny Média zfalšovanými podpisy změnili zdravotní pojišťovnu. V sobotu to napsala regionální příloha MF Dnes pro střední Moravu.

Přidejte svůj názor

Náboráři neváhali za oslovené klienty jiných pojišťoven vyplňovat žádosti o přeregistraci, aby získali co nejvyšší odměny. Lidé přitom vůbec nic netušili a o tom, že spadají pod jinou pojišťovnu, se dozvěděli až v polovině října, kdy jim domů přišla obálka s kartičkou ZP Média.

Neférový postup při získávání nových klientů přiznala pojišťovna již v září, tehdy ale tvrdila, že šlo o pochybení jednotlivců. Nyní uznává, že situace je vážnější. "Zjistili jsme, že opakovaně docházelo k selhání lidského faktoru. Skutečně jsme objevili i zfalšované podpisy," řekla deníku mluvčí ZP Média Blanka Kramolišová. Za všechno podle ní mohou pracovníci z externích firem, které si pojišťovna najímala. "Tam, kde jsme vypátrali konkrétního člověka, jsme ho potrestali a rozvázali smlouvu s danou firmou," vysvětlila Kramolišová. Případů podvedených klientů jsou na střední Moravě desítky, stále se objevují další.

"V Olomouckém kraji máme asi 80 bývalých klientů, kteří jsou nyní proti své vůli u této pojišťovny. Většina jich je právě z Olomouce, na ostatních místech jde spíše o jednotlivce," potvrzuje Jiří Vévoda ze Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dealeři ZP Média si nejčastěji vybírali starší lidi, které navštěvovali přímo u nich doma. Většinou chodili ve vícečlenných skupinkách.

Změnit pojišťovnu lze v České republice nejčastěji jedenkrát ročně. "Samozřejmě tam, kde došlo ke zfalšování podpisů, budeme tento problém řešit individuálně. To je podvod ze strany našich externích pracovníků a my se budeme snažit těmto klientům vyhovět," sdělila mluvčí ZP Média. Oklamaní lidé by se podle ní měli obracet na nejbližší kontaktní centrum, případně na zelenou linku pojišťovny.

Témata: pojišťovny | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu

24.07.2017 12:11 Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama