Náboráři ZP Média za lidi podepisovali změnu zdravotní pojišťovny

Olomouc - Desítkám lidí z Olomouce náboráři zdravotní pojišťovny Média zfalšovanými podpisy změnili zdravotní pojišťovnu. V sobotu to napsala regionální příloha MF Dnes pro střední Moravu.

Přidejte svůj názor

Náboráři neváhali za oslovené klienty jiných pojišťoven vyplňovat žádosti o přeregistraci, aby získali co nejvyšší odměny. Lidé přitom vůbec nic netušili a o tom, že spadají pod jinou pojišťovnu, se dozvěděli až v polovině října, kdy jim domů přišla obálka s kartičkou ZP Média.

Neférový postup při získávání nových klientů přiznala pojišťovna již v září, tehdy ale tvrdila, že šlo o pochybení jednotlivců. Nyní uznává, že situace je vážnější. "Zjistili jsme, že opakovaně docházelo k selhání lidského faktoru. Skutečně jsme objevili i zfalšované podpisy," řekla deníku mluvčí ZP Média Blanka Kramolišová. Za všechno podle ní mohou pracovníci z externích firem, které si pojišťovna najímala. "Tam, kde jsme vypátrali konkrétního člověka, jsme ho potrestali a rozvázali smlouvu s danou firmou," vysvětlila Kramolišová. Případů podvedených klientů jsou na střední Moravě desítky, stále se objevují další.

"V Olomouckém kraji máme asi 80 bývalých klientů, kteří jsou nyní proti své vůli u této pojišťovny. Většina jich je právě z Olomouce, na ostatních místech jde spíše o jednotlivce," potvrzuje Jiří Vévoda ze Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dealeři ZP Média si nejčastěji vybírali starší lidi, které navštěvovali přímo u nich doma. Většinou chodili ve vícečlenných skupinkách.

Změnit pojišťovnu lze v České republice nejčastěji jedenkrát ročně. "Samozřejmě tam, kde došlo ke zfalšování podpisů, budeme tento problém řešit individuálně. To je podvod ze strany našich externích pracovníků a my se budeme snažit těmto klientům vyhovět," sdělila mluvčí ZP Média. Oklamaní lidé by se podle ní měli obracet na nejbližší kontaktní centrum, případně na zelenou linku pojišťovny.

Témata: pojišťovny | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama