Náboráři ZP Média za lidi podepisovali změnu zdravotní pojišťovny

Olomouc - Desítkám lidí z Olomouce náboráři zdravotní pojišťovny Média zfalšovanými podpisy změnili zdravotní pojišťovnu. V sobotu to napsala regionální příloha MF Dnes pro střední Moravu.

Přidejte svůj názor

Náboráři neváhali za oslovené klienty jiných pojišťoven vyplňovat žádosti o přeregistraci, aby získali co nejvyšší odměny. Lidé přitom vůbec nic netušili a o tom, že spadají pod jinou pojišťovnu, se dozvěděli až v polovině října, kdy jim domů přišla obálka s kartičkou ZP Média.

Neférový postup při získávání nových klientů přiznala pojišťovna již v září, tehdy ale tvrdila, že šlo o pochybení jednotlivců. Nyní uznává, že situace je vážnější. "Zjistili jsme, že opakovaně docházelo k selhání lidského faktoru. Skutečně jsme objevili i zfalšované podpisy," řekla deníku mluvčí ZP Média Blanka Kramolišová. Za všechno podle ní mohou pracovníci z externích firem, které si pojišťovna najímala. "Tam, kde jsme vypátrali konkrétního člověka, jsme ho potrestali a rozvázali smlouvu s danou firmou," vysvětlila Kramolišová. Případů podvedených klientů jsou na střední Moravě desítky, stále se objevují další.

"V Olomouckém kraji máme asi 80 bývalých klientů, kteří jsou nyní proti své vůli u této pojišťovny. Většina jich je právě z Olomouce, na ostatních místech jde spíše o jednotlivce," potvrzuje Jiří Vévoda ze Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dealeři ZP Média si nejčastěji vybírali starší lidi, které navštěvovali přímo u nich doma. Většinou chodili ve vícečlenných skupinkách.

Změnit pojišťovnu lze v České republice nejčastěji jedenkrát ročně. "Samozřejmě tam, kde došlo ke zfalšování podpisů, budeme tento problém řešit individuálně. To je podvod ze strany našich externích pracovníků a my se budeme snažit těmto klientům vyhovět," sdělila mluvčí ZP Média. Oklamaní lidé by se podle ní měli obracet na nejbližší kontaktní centrum, případně na zelenou linku pojišťovny.

Témata: pojišťovny | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama