Většina lidí příští rok protopí více než letos

Praha - Přes pokračující krizi a rostoucí nezaměstnanost lidem náklady na topení nezlevní. Spíše naopak, píší v úterním vydání Hospodářské noviny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

V příštím roce totiž mají podle analytiků klesnout jen ceny elektřiny a černého uhlí, zatímco ostatní způsoby vytápění, které podle odhadů využívá kolem 80 procent lidí, spíše podraží nebo zůstanou na svém. Nejvíce by měly zdražit teplárny a poroste i cena hnědého uhlí. Nárůst ale nebude nijak závratný. Vytápění průměrného rodinného domku se v obou případech prodraží jen o několik stokorun ročně, uvádí list.

Podle aktuálního průzkumu Teplárenského sdružení hodlá příští rok zvýšit ceny tepla až o pět procent polovina tepláren. V některých městech půjdou ceny ještě výše. Více zdraží teplárny, které jedou na uhlí, než ty na plyn. Ceny elektřiny podle analytiků od ledna klesnou o pět až deset procent, což na rodinném domku "udělá" až čtyři tisíce korun ročně. U cen plynu se pak pro první čtvrtletí roku odhaduje stagnace a postupně velmi mírné zdražování. Zdražit by od ledna měla i voda, píší Hospodářské noviny.

Témata: Energetika | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama