Dříve velký svazák, dnes byznysmen

Praha - Poslední předseda ústředního výboru Socialistického svazu mládeže Martin Ulčák patří po dvaceti letech od listopadu 1989 k nejúspěšnějším českým byznysmenům. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES, který mapoval, jak dnes podnikají špičky bývalého režimu.

Přidejte svůj názor

Ulčák zároveň stanul na pomyslném vrcholu co do podnikatelské zdatnosti mezi svými bývalými kolegy a nejvyššími stranickými funkcionáři. Je společníkem v několika firmách zabývajících se financemi, maloobchodem a strojírenstvím a netají se tím, že mu předlistopadové známosti v byznysu pomohly, uvádí list.

Rudou knížku a kontakty dokázali v úspěch přetavit také bývalý ministr zemědělství a výživy Miroslav Toman nebo šéf vlády "národního porozumění" a právník Marián Čalfa. V byznysu je čilá také rodina již zemřelého premiéra Ladislava Adamce. Mezi nejvyššími bývalými funkcionáři je úspěch v podnikání spíše výjimkou. Zlatá vejce si po revoluci totiž více rozebírali soudruzi z podniků zahraničního obchodu, státních bank a ekonomičtí ministři, píše MF DNES.

Témata: ulčák, martin
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama