POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek

Praha - Na pultech obchodů našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) další zdraví škodlivý výrobek z Polska. Kukuřičné křupky, které mají být podle etikety bezlepkové, totiž lepek obsahují, upozornila v neděli SZPI.

Diskuse: 0

POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek - anotační foto
reklama

"SZPI vložila do Systému rychlého varování informaci o aktuálním zjištění potraviny škodlivé pro zdraví a to kukuřičné křupky z Polska," potvrdil tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Lidé, kteří trpí celiakií, by si měli dávat pozor na údajně bezlepkové Kukuřičné křupky ve stogramovém balení, s dobou minimální trvanlivosti do září 2012 a původem z Polska.

Produkt u inspekce nevyhověl z hlediska přítomnosti lepku. Analýza v odebraném vzorku totiž zjistila jeho přítomnost v množství 31,6 mg/kg.

"Tím, že je produkt nabízen spotřebitelům jako bezlepkový a lepek obsahuje, potravina nesplnila požadavky článku 14 nařízení Komise 178/2002 a byla vyhodnocena jako škodlivá pro zdraví," konstatoval Kopřiva.

Dovozce, REJ s.r.o. z Plané nad Lužnicí, na příkaz inspekce výrobek stáhne od svých odběratelů. Na seznamu maloobchodních prodejců, na jejichž pultech se výrobek může objevit, nyní pracuje právě dovozce.

Lepek je významný alergen a jeho nevědomé požití celiakem může vyvolat vážné zdravotní komplikace. Podle odhadů je v České republice 40 000 – 50 000 pacientů s celiakií, celoživotní intolerancí lepku.

reklama

Diskuse

POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Firmě Coca-Cola HBC ČR loni vzrostl o třetinu zisk na 331 milionů - anotační foto

Firmě Coca-Cola HBC ČR loni vzrostl o třetinu zisk na 331 milionů

25.11.2015 14:28 Praha - Společnosti Coca-Cola HBC ČR v loňském roce podle auditovaných výsledků vzrostl čistý zisk meziročně...

Gazprom zastavil dodávky plynu na Ukrajinu. Bude mrznout celá Evropa?

25.11.2015 13:01 Aktualizováno Moskva/Kyjev/Praha - Ukrajina do dnešních 08:00 SEČ obdržela všechen plyn, který si předplatila. Ruský gigant...

Stávající elektronické podpisy skončí, změna se dotkne statisíců podnikatelů - anotační foto

Stávající elektronické podpisy skončí, změna se dotkne statisíců podnikatelů

25.11.2015 12:09 Praha - Již brzy budou fyzické i právnické osoby moci využít takzvanou elektronickou identitu. Ta přinese...

Český klenotník dobývá Ameriku, v USA otevírá další butik - anotační foto

Český klenotník dobývá Ameriku, v USA otevírá další butik

25.11.2015 12:05 Houston - České klenotnictví ALO diamonds je jediná česká klenotnická firma, které se ve Spojených státech...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7280 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama