POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek

Praha - Na pultech obchodů našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) další zdraví škodlivý výrobek z Polska. Kukuřičné křupky, které mají být podle etikety bezlepkové, totiž lepek obsahují, upozornila v neděli SZPI.

Diskuse: 0

POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek - anotační foto
reklama

"SZPI vložila do Systému rychlého varování informaci o aktuálním zjištění potraviny škodlivé pro zdraví a to kukuřičné křupky z Polska," potvrdil tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Lidé, kteří trpí celiakií, by si měli dávat pozor na údajně bezlepkové Kukuřičné křupky ve stogramovém balení, s dobou minimální trvanlivosti do září 2012 a původem z Polska.

Produkt u inspekce nevyhověl z hlediska přítomnosti lepku. Analýza v odebraném vzorku totiž zjistila jeho přítomnost v množství 31,6 mg/kg.

"Tím, že je produkt nabízen spotřebitelům jako bezlepkový a lepek obsahuje, potravina nesplnila požadavky článku 14 nařízení Komise 178/2002 a byla vyhodnocena jako škodlivá pro zdraví," konstatoval Kopřiva.

Dovozce, REJ s.r.o. z Plané nad Lužnicí, na příkaz inspekce výrobek stáhne od svých odběratelů. Na seznamu maloobchodních prodejců, na jejichž pultech se výrobek může objevit, nyní pracuje právě dovozce.

Lepek je významný alergen a jeho nevědomé požití celiakem může vyvolat vážné zdravotní komplikace. Podle odhadů je v České republice 40 000 – 50 000 pacientů s celiakií, celoživotní intolerancí lepku.

reklama

Diskuse

POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Credit Suisse je ve ztrátě, její šéf požádal o snížení odměny

08.02.2016 10:22 Aktualizováno Bern - Credit Suisse, druhá největší švýcarská banka, loni vykázala první celoroční ztrátu od roku 2008. Její...

Průmyslu v ČR se daří, výroba meziročně stoupla o 4,4 procenta - anotační foto

Průmyslu v ČR se daří, výroba meziročně stoupla o 4,4 procenta

08.02.2016 10:05 Aktualizováno Praha - Průmyslová produkce v prosinci meziročně vzrostla reálně o 0,7 %, po očištění od vlivu počtu...

Stavebnictví loni meziročně vzrostlo o 5,5 procenta - anotační foto

Stavebnictví loni meziročně vzrostlo o 5,5 procenta

08.02.2016 09:55 Praha - Stavební produkce v prosinci 2015 vzrostla meziročně reálně o 3,4 %. Stavební úřady vydaly meziročně...

Český export loni dosáhl rekordních 3,89 bilionu korun

08.02.2016 09:46 Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) skončila v prosinci bilance zahraničního...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kterému českému TV zpravodajství nejvíce důvěřujete?

Hlasovalo 3531 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama