POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek

Praha - Na pultech obchodů našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) další zdraví škodlivý výrobek z Polska. Kukuřičné křupky, které mají být podle etikety bezlepkové, totiž lepek obsahují, upozornila v neděli SZPI.

Diskuse: 0

POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek - anotační foto
reklama

"SZPI vložila do Systému rychlého varování informaci o aktuálním zjištění potraviny škodlivé pro zdraví a to kukuřičné křupky z Polska," potvrdil tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Lidé, kteří trpí celiakií, by si měli dávat pozor na údajně bezlepkové Kukuřičné křupky ve stogramovém balení, s dobou minimální trvanlivosti do září 2012 a původem z Polska.

Produkt u inspekce nevyhověl z hlediska přítomnosti lepku. Analýza v odebraném vzorku totiž zjistila jeho přítomnost v množství 31,6 mg/kg.

"Tím, že je produkt nabízen spotřebitelům jako bezlepkový a lepek obsahuje, potravina nesplnila požadavky článku 14 nařízení Komise 178/2002 a byla vyhodnocena jako škodlivá pro zdraví," konstatoval Kopřiva.

Dovozce, REJ s.r.o. z Plané nad Lužnicí, na příkaz inspekce výrobek stáhne od svých odběratelů. Na seznamu maloobchodních prodejců, na jejichž pultech se výrobek může objevit, nyní pracuje právě dovozce.

Lepek je významný alergen a jeho nevědomé požití celiakem může vyvolat vážné zdravotní komplikace. Podle odhadů je v České republice 40 000 – 50 000 pacientů s celiakií, celoživotní intolerancí lepku.

reklama

Diskuse

POZOR! V bezlepkových křupkách z Polska je lepek

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Konec drahého telefonování. Roamingové poplatky skončí - anotační foto

Konec drahého telefonování. Roamingové poplatky skončí

30.06.2015 11:35 Riga - Pozitivní zpráva přišla z Lotyšska. To coby stát předsedající Evropské unii informovalo, že za dva...

Růst české ekonomiky potvrzen, podívejte se na nová čísla - anotační foto

Růst české ekonomiky potvrzen, podívejte se na nová čísla

30.06.2015 11:20 Praha - Podle zpřesněného odhadu vzrostl v 1. čtvrtletí 2015 hrubý domácí produkt meziročně o 4,0 %. Růst je...

Řecko jako Zimbabwe? Aténám zbývá pár hodin, Juncker učinil poslední návrh

30.06.2015 11:12 Brusel/Atény - Řecko je ještě možné zachránit. Pokud premiér Alexis Tsipras zašle písemný souhlas s...

Soudný den pro Řecko: Zbankrotuje země už dnes?

30.06.2015 08:02 Atény - Dnes vyprší lhůta, kdy měla řecká vláda vrátit Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) splátku ve výši 1,5...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro referendum o vystoupení Česka z EU?

Hlasovalo 7465 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama