Přejít k jiné bance je nyní snazší

Praha - Problémy a množství administrativních úkonů se změnou banky a účtu skončily. Dvanáct bankovních ústavů, například Komerční banka, Česká spořitelna či UniCredit Bank, přechod od jedné banky k druhé podstatně zjednoduší, píše ve svém úterním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Klient podle staré praxe musel ve své staré bance zrušit účet, ale i vypovědět všechny trvalé příkazy, které si musel poté přenést do své nové banky. "Člověku teď stačí navštívit banku, u které se rozhodl otevřít nový účet. Ta za něj sama vyřídí vše potřebné," řekla Irena Zatloukalová z ČSOB.

To znamená, že nová banka starý účet nejenom zruší, ale i převede trvalé příkazy, inkasa i zůstatek na nový účet. To vše podle Kodexu mobility klientů České bankovní asociace, díky kterému je to možné, do 15 dnů.

Jediné, co banka nezvládne, je změnit číslo účtu u zaměstnavatele.

Jsou i případy, kdy banka změnu účtu nezvládne sama zařídit. "Zrušení může proběhnout pouze v případě, že tomu nebrání žádné překážky, například některé typy úvěru nebo záporný stav kontokorentu," uvedl Petr Žibřid z Volksbank CZ. Pak člověk musí zrušit účet v původní bance sám.

Témata: banky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama